تاریخ انتشار : ۵ شهریور ۱۳۹۲-۱۰:۱۵ ق.ظ
کد خبر : 386
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرعامل شرکت گاز گیلان:

گیلان، دومین استان کشور در گازرسانی به روستاهاست

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: ۱ هزار و ۱۹۴ روستا، ۱۹۹ هزار خانواده روستایی و ۶۵ درصد روستاهای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و استان گیلان مقام دوم کشوری را در زمینه گازرسانی به روستاها دارد.

به گزارش ۸دی، سید جلال نورموسوی در مراسم گازرسانی به روستای صفرمحله رضوانشهر، گفت: توسعه گازرسانی از جمله وظایف شرکت گاز است و سعی شده در راستای توسعه خدمات از شهرها به روستاها از سال ۸۰  با گازرسانی به روستاها خدمات دولت را به مناطق محروم ببریم و فاصله شهرها و روستاها را کاهش دهیم .

 

وی ادامه داد: توسعه گازرسانی در روستاها به حدی رسیده است که ۱ هزار و ۱۹۴ روستا، ۱۹۹ هزار خانواده روستایی و ۶۵ درصد روستاهای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و استان گیلان مقام دوم کشوری را در زمینه گازرسانی به روستاها دارد .

 

وی با بیان اینکه دو شهرستان انزلی و رضوانشهر به عنوان شهر پاک و سبز این استان محسوب می‏شود، گفت: ۴۷ شهر یعنی ۹۹.۵ درصد شهرهای استان از نعمت گاز بهره‏مند هستند و به زودی به ۴ شهر دیگر نیز گازرسانی صورت می‏گیرد .

 

نورموسوی متذکر شد: ۲۱۱ روستای استان دارای پیمانکار است و ۷۰ درصد این تعداد در دهه فجر از نعمت گاز بهره‏مند می‏شوند.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان افزود: در هفته دولت ۱۰۴ پروژه را آماده افتتاح داریم که از این تعداد ۸۲ پروژه روستایی است که در ۱۳ شهرستان پراکنده هستند و این امر نشانه توجه همه جانبه ما به روستاهاست.

 

نورموسوی خاطرنشان کرد: ۳ جایگاه سی ان جی استان نیز در ایام دهه فجر تامین گاز صورت گرفته است که با افتتاح این جایگاه‏ها تعداد ایستگاه‏های سی ان جی استان به ۸۰ جایگاه رسیده است.

 

وی متذکر شد: تاکنون به ۷ پروژه مسکن مهر گازرسانی صورت گرفته است و مجموع هزینه برای طرح‏های توسعه گازرسانی ۱۵ میلیارد تومان بوده است .

 

وی در زمینه گازرسانی در شهرستان رضوانشهر افزود: ۷۲ روستای رضوانشهر و ۹۵.۱ درصد روستاهای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره‏مند هستند.

 

نورموسوی ادامه داد: در هفته دولت امسال  ۶ روستای  شهرستان رضوانشهر که ۲۸ کیلومتر شبکه در آنها ایجاد شده و ۷۶۸ خانوار از نعمت گاز بهره‏مند می‏شوند و ۱ هزار و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه پیش‏بینی شده بود که تاکنون ۹۷۷ میلیون تومان هزینه انجام شده است و بقیه برای نصب انشعابات در یک ماه آینده برای استفاده مردم از گاز طبیعی صورت می‏گیرد .

 

وی متذکر شد: در اجرای پروژه‏ها واحدهای ستادی و واحدهای اجرایی تلاش بسیاری برای خدمت به مردم می‏کنند و ما برای تامین گاز مردم هزاران کیلومتر لوله‏گذاری را از جنوب کشور انجام داده‏ایم، هر چند که استفاده از گاز طبیعی بهتر از هر سوخت دیگری است اما با بی‏توجهی به موارد ایمنی می‏تواند بسیار خطرآفرین باشد.

منبع: ایسنا

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه