بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۳-۹:۵۹ ق.ظ
کد خبر : 38193
نسخه چاپی نسخه چاپی
مجموعه سخنرانی های شهید کریمی؛

کتاب «فریاد مظلوم» از شهید انقلابی گیلان + دانلود

امروزه سخنان شهید کریمی به عنوان یکی از اسناد ارزشمند تاریخ انقلاب اسلامی گیلان شمرده می شود و به خاطر نایاب بودن آنها که حدود ۳۰ سال از انتشار آنها می گذرد، بازنشر آنها کاملا ضروری است.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از رنگ ایمان، بعد از شهادت شهید حاج ابوالحسن کریمی، سلسله کتاب های کوچکی با عنوان «فریاد مظلوم» از سخنرانی های و نامه های ایشان منتشر شد. این سخنرانی ها ویژگی های مهمی داشت که صراحت و موقع شناسی از مهم ترین آنها بود. امروزه این سخنان به عنوان یکی از اسناد ارزشمند تاریخ انقلاب اسلامی گیلان شمرده می شود و به خاطر نایاب بودن آنها که حدود ۳۰ سال از انتشار آنها می گذرد، بازنشر آنها کاملا ضروری است. اولین کتابچه فریاد مظلوم در قالب فایل پی دی اف به روی سایت رنگ ایمان منتشر می شود.

faryademazloom1

 بعد از شهادت شهید مظلوم حاج ابوالحسن کریمی، سلسله کتاب های کوچکی با عنوان «فریاد مظلوم» از سخنرانی های و نامه های ایشان منتشر شد. این سخنرانی ها ویژگی های مهمی داشت که صراحت و موقع شناسی از مهم ترین آنها بود. امروزه این سخنان به عنوان یکی از اسناد ارزشمند تاریخ انقلاب اسلامی گیلان شمرده می شود و به خاطر نایاب بودن آنها که حدود ۳۰ سال از انتشار آنها می گذرد، بازنشر آنها کاملا ضروری است.

با کسب اجازه از برادر شهید کریمی آقای محمدجواد کریمی که حقوق انتشار این کتابچه ها با ایشان است، اولین کتابچه فریاد مظلوم به صورت عکس از روی نسخه اصلی و در قالب فایل پی دی اف در اختیار علاقمندان به انقلاب اسلامی قرار می گیرد. تضمینی برای انتشار مجازی ۴ «فریاد مظلوم» دیگر وجود ندارد و در صورتی که انتشار مجازی این کتابچه با استقبال مواجه شود، می توان امید داشت که سایر جلدها هم به زودی روی رنگ ایمان منتشر گردد. نظرات تان را درباره این جزوه و چند و چون انتشار مجازی اش برایمان بنویسید تا تجربه ای برای انتشار کتابهای احتمالی بعدی باشد.

اولین جزوه به سخنرانی شهید کریمی در سالگرد شهادت شهید بهشتی و ۷۲ یارش در حزب جمهوری اسلامی در سال ۶۳ مربوط می شود به همین خاطر در سالروز همین سخنرانی روی سایت رنگ ایمان منتشر می شود.

شهید کریمی در این سخنرانی به گوشه هایی از تاریخ انقلاب اسلامی گیلان اشاره هایی کرده است و قسمت هایی از تاریخ انقلاب اسلامی را بازگو کرده است هرچند بعد از گذشت حدود ۳۰ سال از این سخنرانی، قسمت هایی از سخنرانی برای نسل سوم انقلاب نامفهوم است اما سرنخ های مهمی را به دستش می دهد تا به جاهای خوبی برسد. او  به کسانی اشاره کرده است که بعضا امروز در مسئولیت های مهمی قرار دارند و راهشان کماکان بر همان رویه غلطشان ادامه دارد.

این جزوه در اردیبهشت ۱۳۶۵ توسط آقای حسن ایدرم از طلبه های لاهیجانی مقیم قم پیاده سازی و چاپ شد و تنها یک بار در قم با تیراژ ۲۰۰۰ نسخه منتشر و در گیلان توزیع شد و اکنون نایاب است.

این جزوه با این مشخصات منتشر شده است: فریاد مظلوم۱- حدیثی از مظلومان تاریخ؛ سخنرانی در هفتم تیرماه ۶۳، [به کوشش: حسن ایدرم،] سلسله انتشارات ستاد مردمی بزرگداشت شهادت مظلومانه سردار حزب الله حاج ابوالحسن کریمی، [اردیبهشت ۱۳۶۵،] ۶۳ صفحه، اندازه ۱۱.۵ در ۱۶.۵ سانتیمتر، مقدمه ۳۷ سطر در یک صفحه و باقی صفحات ۱۲ سطر در هر صفحه، قیمت پشت جلد ۷۰ ریال.

در ارائه این جزوه تغییری صورت داده نشد جز اینکه:

۱- صفحه ۷ و ۸ که در نسخه اصلی، جابجا چاپ شده بود در نسخه پی دی اف اصلاح شد.

۲- غلط های چاپی زیادی در این نسخه وجود داشت و ما برای حفظ اصالت سند، ناچار شدیم اصل نسخه را با تمام غلط هایش منتشر کنیم ولی برای رفع آن کاستی، آقای محمدجواد کریمی با قلم قرمز، غلط ها را اصلاح کرده و علائم ویرایشی و توضیحاتی جزئی را به متن اضافه کرد و برای مطالبی که نیاز به توضیحات بیشتری داشت، شماره های پاورقی ها را در خلال مطالب اضافه کرد و توضیحات را در صفحه ای جداگانه نوشت که به خط ایشان در پایان کتاب با عنوان پاورقی، ضمیمه شده است.

daryaft

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه