تاریخ انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۳-۹:۲۷ ق.ظ
کد خبر : 38181
نسخه چاپی نسخه چاپی
قربانی خبر داد:

کمیسیون بهداشت مجلس برای بیمه کردن تمام فرآورده‌های خونی تلاش می‌کند

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،‌ از‌ تلاش کمیسیون برای بیمه کردن تمام فرآورده‌های خونی خبر داد و گفت: این بحث به تازگی در دستور کار قرار گرفته و امید است به زودی آن را به نتیجه مشخصی برسانیم.

به گزارش ۸دی نیوز، محمدحسین قربانی در گفتگو با خانه ملت،‌ در تشریح جزئیات دستور کار امروز سه‌شنبه( ۳ تیر) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: بررسی راهکارهای تحت‌پوشش قرار دادن فرآورده‌های خونی از جمله موضوعاتی بود که با حضور مسئولان سازمان‌های بیمه سلامت ایران و تأمین اجتماعی و همچنین مدیرعامل سازمان انتقال خون، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: در بررسی این مهم تلاش بر این بود تا تمام فرآورده‌های خونی تحت پوشش بیمه قرار گیرند؛ برخی مسئولان اعلام کرده بودند اگر قرار باشد تمام این فرآورده‌ها بیمه شوند حدود ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیازدارد؛ در این مورد بحث و بررسی صورت گرفت که در نهایت با توجه به اینکه این بحث به تازگی در دستور کار کمیسیون قرار گرفته و امید است بتوان به زودی آن را نتیجه برساند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با تاکید بر اینکه بررسی طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی از دیگر موارد بررسی شده در جلسه مذکور به شمار می‌رفت،‌ یادآور شد: در بودجه سال ۹۳، ‌کاهش چشمگیری در صدور پروانه در حوزه روستایی و شهری ایجاد شد که این باعث کاهش درآمدهای دهیاری‌ها و شهرداری‌ها شد.

قربانی تاکید کرد: بر این اساس طراحان موافق بودند تا مانند همیشه از طریق هدفمندی‌یارانه‌ها پرداخت‌ها صورت گیرد تا ساخت و ساز در حوزه روستایی بیشتر شود؛ لذا به دلیل اهمیت موضوع قرار شد کمیته‌ای برای بررسی بیشتر این مهم تشکیل شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس‌شورای اسلامی،‌ با بیان اینکه بررسی وضعیت پرداخت مالیات پزشکان از دیگر بحث‌های مطرح شده درکمیسیون بود،‌ گفت: نبود یک نظام قانونمند برای وصول مالیات از پزشکان، جزو دغدغه اصلی کمیسیون بود زیرا برخی از پزشکان عمومی درآمدی معمولی را دارند که نمی توانند هم تراز با پزشکانی که از درآمد بالایی برخوردارند مالیات بپردازند لذا قرار شد این مهم نیز در جلسات بعدی دقیق‌تر بررسی شود.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه