تاریخ انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۳-۴:۱۲ ب.ظ
کد خبر : 38154
نسخه چاپی نسخه چاپی
دستورالعملی رضا خانی!

پروژه کشف حجاب، اول مهر در دانشگاه آزاد کلید می‌خورد! + سند

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد در نامه ای به مدیران و روسای دفاتر حراست واحدهای دانشگاه آزاد، دستورالعمل تعجب برانگیزی را ابلاغ کرد.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران؛ در این نامه از حراست واحدهای دانشگاه آزاد خواسته شده است از هرگونه مداخله در موضوع حجاب و عفاف (حتی در صورت مشاهده تخلفات) خودداری کنند.

  image71761

علت این درخواست تامل برانگیز رئیس حراست دانشگاه آزاد این است که مقوله حجاب و عفاف موضوع فرهنگی بوده و نیاز به برنامه ها و راهکارهای خاص و تخصصی فرهنگی دارد!

این نامه می افزاید: در صورت مشاهده هرگونه دخالت بی مورد دفاتر حراست در موضوع صدرالاشاره طبق مقررات با افراد خاطی برخورد انضباطی خواهد شد.

جالب اینکه در این دستورالعمل تامل برانگیز خطاب به حراست واحدهای دانشگاهی آمده است در صورت تمایل ریاست واحد یا شورای فرهنگی جهت مداخله و یا مشارکت حراست در اجرای برنامه های مرتبط با مسئله حجاب و عفاف، می بایست موضوع به صورت مکتوب با ذکر حدود اختیارات و شرح وظایف خاص به حراست واحد ابلاغ و حراست نیز پس از انجام هرگونه اقدامی گزارش عملکرد خود را برای این مرکز ارسال نماید.

h13

متن این نامه به شرح ذیل است:

نظر به اینکه مقوله حجاب و عفاف موضوع فرهنگی بوده و نیاز به برنامه ها و راهکارهای خاص و تخصصی فرهنگی دارد لذا مقتضی است حراست واحدهای دانشگاهی از هرگونه مداخله در اجرای برنامه های مرتبط با موضوع مطروحه خودداری نموده و صرفا برابر شرح وظایف ذاتی ضمن رصد روند اجرای برنامه های معاونتهای فرهنگی در صورت مشاهده تخلفات احتمالی اشخاص نسبت به تهیه و ارسال گزارش موارد، به متولی فرهنگی واحد اقدام نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه دخالت بی مورد دفاتر حراست در موضوع صدرالاشاره طبق مقررات با افراد خاطی برخورد انضباطی خواهد شد.

تذکر۱: در صورت تمایل ریاست واحد با شورای فرهنگی جهت مداخله و یا مشارکت حراست در اجرای برنامه های مرتبط با مسئله حجاب و عفاف می بایست موضوع به صورت مکتوب با ذکر حدود اختیارات و شرح وظایف خاص به حراست واحد ابلاغ و حراست نیز پس از انجام هرگونه اقدامی گزارش عملکرد خود را برای این مرکز ارسال نماید.

تذکر۲: در صورتیکه مسئولین فرهنگی واحد در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و انضباطی در موضوع حجاب و عفاف و همچنین برخورد با افراد خاطی اقدامی نمودند گزارش خود را به همراه مستندات به این مرکز ارسال تا جهت سلسله مراتب سازمانی ارسال گردد.

azaduni

در این باره اما سوالاتی که در اذهان باقی می ماند این است که آیا با این دستور العمل عجیب دانشگاه آزاد، پروژه شکست خورده ضدانقلاب در چند روزگذشته (که به صورت زنجیره ای از شهروندان خواسته بودند در روز ۱ تیر کشف حجاب نمایند) در ۱ مهر ماه سال جاری از سوی حراست دانشگاه آزاد به ثمر خواهد نشست؟! آیا این دستورالعمل به نوعی شانه خالی کردن مسئولان انضباطی از مسئولیت ذاتی خود مبنی بر حراست از ارزش های اسلامی در دانشگاه ها نیست؟! آیا محول کردن وظایف حراستی به مسئولین فرهنگی دانشگاه و الزام شورای فرهنگی به درخواست مکتوب جهت مداخله حراست، گامی در جهت جنجال سازی در دانشگاه ها محسوب نمی شود؟! آیا چنین دستور العملی قابل تعمیم به سایر وظایف ذاتی حراست نیست؟! به این معنی که اگر سارقی در حال دزدی از منابع مالی اداری دانشگاه بود، حراست دانشگاه می تواند، با این عنوان که این منابع مربوط به بخش اداری مالی دانشگاه است، از این سرقت چشم پوشی کند؟!

۹ ديدگاه

 1. م.ش فومنی گفت:

  دیگه در دانشگاه ازادی که امثال آقای […] در اون رییس دانشگاه بشه و اونهمه پرونده فسادهای رنگین انجام بده و نه تنها که اخراج نشه بلکه به همون کارهاش ادامه بده با پشتیبانی نماینده مجلس انتطار جه دارید؟؟؟؟؟خواهشا مطالب این چنین رو خرده نگیرید وقتی درهمین استان کوجک نمیتونیم جلوی یک مرد فاسد رو بگیریم!!!!!!!!

 2. علیرضا گفت:

  من متاسفم از این عمل دانشگاه ازاد
  همیشه دانشگاه ازاد ،آزاد بود والان با این وضعیت فکر کنم دیگه مثل سفارتخانه ها کاملا تبدیل به یک محوطه ای برای انجام برنامه های خاص آقایان وآقازاده ها و حاج آقاهای معروف بشه…
  دیگه کار از دلواپسیم گذشته …متاسفیم.

 3. شهدا شرمنده ایم گفت:

  امام خمینی(ره):نگذارید ک انقلاب ب دست نااهلان بیافتد………

 4. روشنفکر گفت:

  آخ جون چه حالی بکنیم از اول مهر؟ روحانی مچکریم

 5. atena گفت:

  اوضاع فرهنگی کشور داره روز به روز خرابتر میشه.خطاب به آقایا خانوم روشن فکر:افسوس زمانی میرسد که بی دینی نماد روشنفکری میشود.دکتر شریعتی

 6. روشنفکر گفت:

  خطاب به atena : خب کی اون زمان میرسه؟ میشه به من بگی؟

  • javad گفت:

   روشنفکر بی غیرت
   خودتو بزار در مقابل بعد میگی بازم حال میکنیم؟!
   به هر حال هرکسی از یک مادری متولد شده است!!!!!!!!!!!

  • atena گفت:

   یکمی به حرفای خودتون دقت کنید متوجه میشین.حجاب در دین ما واجبه وقتی از کشف حجاب اینقدر ابراز خوشحالی میکنید یعنی چی؟؟؟؟؟؟

 7. تقی گفت:

  حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی از جمله حجاب جزو وظایف اصلی حراست ها می باشد. از هیئت امنا وریاست مرفه دانشگاه آزاد که بی توجه به مقوله حجاب هستند انتظاری بیش از این نیست. اگر د رد دین دارند!با صادر کننده این بخشنامه دشمن شاد کن برخورد کنند.

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه