بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲ تیر ۱۳۹۳-۱:۰۰ ب.ظ
کد خبر : 38073
نسخه چاپی نسخه چاپی
بیانیه خانواده های شهدای انزلی نسبت به وضعیت حجاب و عفاف:

از نیروهای جان برکف می خواهیم عده قلیل هنجار شکنان را ادب کنند

جمعی از خانواده شهدا، ایثارگران و تشکل های فرهنگی دینی شهرستان بندرانزلی بیانیه ای در خصوص وضعیت حجاب و عفاف خطاب به مسئولان محترم صادر نمودند.

به گزارش ۸دی نیوز، جمعی از خانواده شهدا، ایثارگران و تشکل های فرهنگی دینی شهرستان بندرانزلی بیانیه ای در خصوص وضعیت حجاب و عفاف خطاب به مسئولان محترم صادر نمودند که متن آن به شرح زیر می باشد.

بسمه تعالی

بیانیه خانواده شهدا، ایثارگران و تشکل های فرهنگی دینی شهرستان بندرانزلی در خصوص وضعیت حجاب و عفاف خطاب به مسئولان محترم

 «انزلی زنش، زن قهرمان است، مردش، مرد قهرمان است. جوانش، جوان قهرمان است.»

مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مد ظله العالی )

 عفاف و حجاب از ضروریات دین مبین اسلام و از اوامر صریح حضرت پروردگار در قرآن کریم است. قرآن کریم و روایات معصومین(ع) به صراحت همگان را به رعایت اصل مترقی عفاف و حجاب دعوت می‌کند، بی‌تردید مردم ایران که پس از سال‌ها مبارزه و با نثار خون‌های فراوان حکومت سراسر ظلم طاغوت را برچیدند، به دنبال احیای اسلام و موازین و قوانین مترقی آن بوده و هرگز اجازه نمی‌دهند که فساد و فحشا دیگر بار این کشور اسلامی را فرا بگیرد.

مردم ولایت مدار شهرستان انزلی که ۴۰۸ تن از بهترین جوانان خود را در راه اسلام و ایران فدا کرده و در صحنه های گوناگون انقلاب حماسه آفریده اند، ‌نمی‌خواهندو نمی‌گذارند که چنین پدیده‌ شومی گریبانگیر دختران و پسران این شهرستان شده و سلامت معنوی جامعه آن را به خطر اندازد، همچنین با عنایت به گردشگرپذیر بودن شهرستان انزلی ، از جمله حقوق بدیهی و مهم شهروندی ما ، آن است که محیطمان آلوده به بی‌بندوباری و عدم رعایت حجاب و عفاف نباشد و مسئولان جامعه باید در نگهداشت این حق تلاش کنند.

ساختارشکنی‌های اخیر در عرصه‌ حجاب و عفاف،‌ خبر از حرکتی سازمان‌دهی شده می‌دهد، حرکتی که بی‌تردید دشمنان انقلاب در سازماندهی و برنامه‌ریزی آن نقش بسزایی دارند. پرواضح است که مقابله با آن حرکت سازماندهی شده، باید با سازماندهی و برنامه‌ریزی همراه باشد.اگر چه ما بر این باوریم که صرفاً با برخورد انتظامی و انضباطی مسئله حجاب حل نمی‌شود، اما معتقدیم این اقدامات ضمانت کننده‌هایی هستند که قرار است نظم را برقرار و زیرپا نهادن قانون و هنجارهای اجتماعی را برای هنجارشکنان هزینه‌دار کرده و از شکستن قبح برخی از منکرات جلوگیری نماید.

از این رو در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و تقارن آن با آغازین روزهای تابستان ، ما خانواده شهدا و جانبازان و تشکل های فرهنگی دینی از مسئولان استانی و شهرستانی ، نیروهای جان برکف انتظامی و نظامی اعم از ناجا ، بسیج و در رأس آن دادستان ولایی شهرستان می خواهیم با قاطعیت و صلابت با این پدیده شوم در جای جای این شهرستان و خصوصاً سواحل دریا برخورد قانونی نموده و در تأدیب عده قلیل هنجارشکنان و متعدیان به باورهای دینی مردم از هیچ امری فروگذار نکنند.

 والسلام

جمعی از خانواده شهدا، ایثارگران و تشکل های فرهنگی دینی شهرستان بندرانزلی

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه