تاریخ انتشار : ۲ تیر ۱۳۹۳-۹:۳۹ ق.ظ
کد خبر : 37973
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس شورای اسلامی رشت:

سمینار توسعه رشت با حضور نوبخت وابتکار برگزار می شود

رئیس شورای اسلامی رشت با بیان اینکه جلسه بعدی با محوریت محیط زیست است، گفت: سمینار توسعه رشت با حضور نوبخت وابتکار بعد از ماه رمضان برگزار می شود.

به گزارش ۸دی نیوز، رضا جمشیدی در جلسه شورای شهر رشت، با بیان اینکه یکی از دستاوردهای برپایی اجلاس روسای شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور، در رشت، برگزاری جلسه بعدی با محوریت محیط زیست است، اظهارکرد: اجلاس بعدی به میزبانی تهران و با حضور معاون رئیس جمهور درسازمان محیط زیست برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه بنا داریم سمیناری با عنوان توسعه رشت، بعد از ماه رمضان برگزار کنیم، بیان کرد: در این سمینار از دکتر نوبخت ودکتر ابتکار دعوت می شود.

رئیس شورای اسلامی رشت، به مطالعات دکتر مهران کریم پور فرد استادیار گروه مهندسی عمران دانشکده فنی گیلان، به عنوان مشاور طرح ساماندهی رودخانه های رشت ومرکز دفن زباله سراوان، اشاره کرد وافزود: ایشان در این جلسه، جزئیات یک مرکز دفن بهداشتی زباله را تشریح می کنند.

جمشیدی شیرابه مرکز دفن زباله سراوان، زباله شهر صنعتی رشت، بیمارستان ها وفاضلاب شهررشت را از آلاینده های رودخانه های زرجوب وگوهر رود عنوان کرد و گفت: باید در گام اول ساماندهی مرکز دفن سراوان انجام شودکه یک چالش زیست محیطی جدی برای رشت است.

وی با تصریح براینکه مدیران ادارات هماهنگی وهمکاری خوبی با شورای رشت دارند، اعلام کرد: این همکاری در هیچ دوره ای از شورای شهر رشت اتفاق نیفتاده است.

رئیس شورای اسلامی رشت، با تاکید براینکه باید برای ساماندهی مرکز دفن زباله سراوان از اعتبارات استان کمک بگیریم، اظهارکرد: ۱۱شهر دیگر زباله خود را به مرکز دفن زباله سراوان می ریزند و اگر فقط از درآمد شهرداری این کار را انجام دهیم به مردم رشت فشار می آید.

جمشیدی به جدیت استاندار گیلان در مورد انجام طرح های شهرداری رشت و ۱۱۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی استانداری اشاره کرد وافزود: باید برای انجام این طرح پیگیری زیادی داشته باشیم.

شهردار رشت نیز در این جلسه با تاکید براینکه باید کار مطالعاتی که برای طرح ساماندهی مرکز دفن سراوان صورت می گیرد به اطلاع مردم رسانده شود، گفت: لازم است برای اینکه بدانیم در سراوان چه می کنیم وهدفمان چیست مطالعه شود.

محمد ابراهیم خلیلی با بیان اینکه نتیجه جلسه معاونت راهبردی ریاست جمهوری در مورد زباله سوز نیز به طرح ساماندهی زباله سراوان مرتبط می شود، تصریح کرد: بحث های مختلفی که درمورد چگونگی اجرای طرح ساماندهی رودخانه ها ومرکز دفن سراوان وجود دارد، در حال بررسی ومطالعه است.

شایان ذکر است در این جلسه، دکتر مهران کریم پور فرد، مشخصات و جزئیات یک مرکز دفن بهداشتی زباله را بیان کرد وبه سوالات اعضای شورای شهر رشت در این مورد پاسخ داد.

يک ديدگاه

  1. سالار گفت:

    بعد از نهضت آسفالت نوبت دروغ بعدی یعنی مرکز دفن بهداشتی زباله

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه