تاریخ انتشار : ۱ تیر ۱۳۹۳-۱۰:۴۱ ق.ظ
کد خبر : 37855
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیران شهری انزلی در جریانند؟

دکّه داران به صورت غیر قانونی خیابان های شنبه بازار را می‌فروشند !!!

انتظار می رود که مقامات مسوول به ویژه شهرداری و شورای شهر هر چه سریع تر این موضوع را پیگیری کنند و مضاف بر جمع آوری این دکه ها به زیبا سازی مرکز شهر بپردازند تا بیش از پیش شاهد نارضایتی مردم و افت شدید ورود گردشگر به شهرمان نباشیم.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از افق انزلی، سالهای سال است که در مرکز شهر و ابتدای بازار سنتی شنبه بازار ، دکه داران و فروشندگان میوه قسمتی از خیابان و پیاده  و متعلق به شهرداری را تصرف کرده اند . بیشتر مردم از تجمع این طبق داران در میدان شهر و در فاصله ای حدود پانصد متری شهرداری ناراضی اند چرا که وجود این میوه فروشان چهره زشتی به مرکز شهر بخشیده و انسان در نگاه اول با دیدن این قسمت از شهر به یاد حلبی آباد ها می افتد .

SAMSUNG CAMERA PICTURES

اما مهتر از این مساله این است که تعدادی از این دکه داران زمینهای شهرداری را با قیمتهای میلیونی به فروش رسانده و یا اجاره می دهند ، و می توان گفت :  انزلی یکی از معدود شهرها و یا شاید هم  تنها شهری در کشور است که حتی خیابان و پیاده روهایش نیز سرقفلی دارد . حال باید پرسید چه کسی باید جلوی فروش پیاده رو و خیابان را در مرکز شهر بگیرد ؟ آیا شهرداری و شورای شهر انزلی نسبت به این موضوع بی خبرند و یا دستانی ناپاک در پشت این ماجرا قرار دارند ؟ این خیابان و پیاده رو متری ۱۰ میلیون تومان به فروش می رسد ، سود این معاملات شبهه انگیز به جیب چه کسانی می رود ؟ و اساسا وقتی سد معبر به این بزرگی در مرکز شهر قرار دارد چرا سد معبرهای فروشندگان و مغازه داران در کوچه و خیابانهای فرعی بزرگنمایی می شوند ، آیا رسیدگی به این معضل در مرکز شهر واجب تر نیست ؟

علاوه بر اینکه وجود این دکه ها چهره زشتی به پیاده روها بخشیده و خیابان و پیاده رو در مرکز شهر به فروش می رسد ، شنیده شده که بعضا افراد سود جو و فرصت طلب با استفاده از این محفل در این محل به خرید و فروش مواد مخدر و مشروبات الکلی می پردازند.

ما در گذشته تجربه جمع آوری دکه داران را در خیابان مفتح شمالی (ناصر خسرو) داشته ایم و اخیرا مشاهده شد که با همکاری شهرداری ، شورای شهر ، نیروی انتظامی و دادستان دکه های خیابان آذربایجان نیز جمع آوری شد . و این مهم نشان می دهد که توانایی انجام اینگونه فعالیتها در شهرمان وجود دارد . ولی اینکه چرا این دکه ها جمع آوری نمی شوند خود در حاله از ابهام قرار دارد .

فلذا انتظار می رود که مقامات مسوول به ویژه شهرداری و شورای شهر هر چه سریع تر این موضوع را پیگیری کنند و مضاف بر جمع آوری این دکه ها به زیبا سازی مرکز شهر بپردازند  تا بیش از پیش شاهد نارضایتی مردم و افت شدید ورود گردشگر به شهرمان نباشیم . البته این امر نباید فراموش شود که تعداد زیادی از این دکه داران نان آور خانواده هستند و تنها منبع درآمدشان همین دکه ها می باشد به همین منظور به نظر می رسد شهرداری و شورای شهر پیش از هر اقدامی باید محلی جدید را برای اسکان این دکه داران در نظر گرفته و طراحی نمایند تا کسانی که واقعا به دنبال کسب روزی حلال هستند ، بتوانند از این راه به امرار معاش بپردازند .

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه