بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۳-۹:۵۸ ق.ظ
کد خبر : 37300
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس اداره چای فومن :

۲۵۰۰ تن برگ سبز چای از چایکاران فومنی خریداری شد

فومن دو هزار و ۴۰۰ هکتار باغ چای دارد که سالانه بیش از سه هزار تن چای خشک در این شهر استحصال می‌شود.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از بهجت نیوز، رئیس اداره چای فومن با بیان اینکه تا به امروز دو هزار و ۵۰۰ تن برگ سبز چای خریداری شد، گفت: فومن دو هزار و ۴۰۰ هکتار باغ چای دارد که سالانه بیش از سه هزار تن چای خشک در این شهر استحصال می‌شود.

99187139201291736204124022831

محمد جعفر‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه امسال اداره چای شهرستان از هشتم اردیبهشت ماه امسال توسط ۹ کارخانه در حوزه عمل اداره چای اقدام به خرید برگ سبز چای تضمینی کرده است، اظهار کرد: تا امروز در چین اول بهاره بیش از دو هزار و ۵۰۰ تن برگ سبز چای خریداری شده است.

وی افزود: قیمت برگ سبز چای در امسال با رشد ۵۰ درصدی همراه بوده است که برگ سبز چای درجه یک با قیمت ۱۸ هزار ریال و درجه دو با ۱۰ هزار ریال مصوب دولت از چایکار خریداری می‌شود.

رئیس اداره چای فومن، از باغداران چایکار خواست از چیدن برگ سبز و کیفی بودن آن دقت کامل کنند، زیرا چای خشک با کیفیت، نیاز به برگ سبز چای با کیفیت بالا دارد.

جعفرپور تصریح کرد:باغداران چایکار هنگام چیدن برگ سبز چای خود با کارخانه چایسازی منطقه هماهنگی لازم را در زمینه ظرفیت تحویل به عمل آورند تا هنگام تحویل برگ چای با مشکل رو به رو نشوند.

وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر پیک کاری و ظرفیت کارخانه برای تحویل برگ سبز چای محدود می‌باشد و چایکاران باید این موارد را در نظر بگیرند.

رئیس اداره چای فومن از مدیران کارخانه چایسازی و مهندسین ناظر اداره چای نیز خواست در زمینه‌ی مسائل فنی برگ سبز چای دقت لازم را بکار گیرند، گفت:با بالا رفتن کیفیت چای تولیدی داخلی قابلیت رقابت با چای وارداتی را داشته باشیم.

جعفرپور با اشاره به اینکه چیدن دوم برداشت برگ سبز چای در اواخر خردادماه امسال شروع می‌گردد، تصریح کرد: همکاری و تعامل هم مدیران کارخانه چایسازی و کشاورزان بسیار عالی بوده است.

وی افزود: شهرستان فومن دو هزار و ۴۰۰ هکتار باغ چای دارد که سالانه بیش از سه هزار تن چای خشک در این شهر استحصال می‌شود.

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه