بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۳-۹:۲۹ ق.ظ
کد خبر : 36863
نسخه چاپی نسخه چاپی
نوبخت در همایش اعتدالیون گیلان:

ما به دلواپس‌ها احترام می‌گذاریم / پاسخ ما به منتقدان همواره با ادب بود

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اشاره به نظرات برخی چهره‌های سیاسی درباره مذاکرات هسته‌ای خاطرنشان کرد: ممکن است برخی افراد دلواپس باشند، ما به دلواپسی آنها احترام می‌گذاریم و برای انجام برنامه‌های خود مانند رفع زیرکانه تحریم‌ها مهلت می‌خواهیم.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی ۸دی نیوز، محمدباقر نوبخت عصر جمعه در همایش «توسعه و پیشرفت گیلان» و سالروز پیروزی حسن روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سالن بانک صادرات رشت، با بیان اینکه امام زمان (عج) امید تمام مستضعفین عالم است، تصریح کرد: آرزوی همه ما زندگی در دوران امام زمان (عج) است.

وی با اشاره به برخی مشکلات ستادهای دکتر روحانی در انتخابات سال گذشته، گفت: سال گذشته روزهای سخنی بر ما گذشت.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور مشکل اصلی دولت یازدهم در روزهای نخست فعالیت آن را محقق نشدن درآمدهای دولت دانست و افزود: مشکل دیگر کشور در آن زمان نرخ تورم بالا بود.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای کاردولت یازدهم نرخ تورم بالای ۴۰ درصد بود، یادآور شد: در سالهای دهه هفتاد یک بار نرخ تورم تا ۴۹ درصد نیز رسید، اما در دیگر مواقع همیشه کمتر این این مقدار یود وگاهی به زیر ۱۰ درصد رسید.

نوبخت به رشد منفی ۵% اقتصاد ایران در ابتدای دولت کنونی اشاره کرد و گفت: برای رشد اقتصادی واقعی به رشد اقتصادی بیش از ۸ درصد نیاز داریم.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم نیز می‌تواند برای پس دادن غرض‌هایش پول چاپ کند، افزود: ما مانند گذشته نمی‌خواهیم این راه اشتباه را برویم و با واقعیتها مواجه می‌شویم.

نوبخت با اشاره به همکاری خوب مجلس با دولت، ارائه لایحه تقلیل بودجه ۲۱۰ هزار میلیارد تومانی به ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی در شهریورماه سال گذشته را از جمله اقدام‌ها برای کاهش مشکلات داخلی دانست گفت: مجلس با بودجه ۱۷۰ هزار میلیارد تومانی موافقت کرد.

وی افزود: دولت یازدهم بودجه سال ۹۳ را در روز ۱۵ آذر ۹۲ تقدیم مجلس کرد، در حالی که دولت گذشته بودجه سال ۹۲ را در ادیبهشت همان سال به مجلس فرستاد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، با بیان اینکه دولت یازدهم بیشترین قانون‌مداری را دارد، گفت: نمایندگان مجلس اگر از دولت سوالی دارند آن را مطرح کنند.

نوبخت با اشاره به اینکه نرخ تورم اکنون به ۲۶ درصد رسیده است، تصریح کرد: دولت از افراد کاردان و باتجربه برای رفع سریعتر مشکلات کشور استفاده کرده و افراد صفر کیلومتر را بر سر کار نیاوردیم تا در آزمون و خطا کار یاد بگیرند.

وی با بیان اینکه بسیار علیه ما حرف زدند، اما ما با ادب پاسخ دادیم، گفت: دولت وقت خود را با پرداختن به حواشی هدر نمی‌دهد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اشاره به نظرات برخی چهره‌های سیاسی درباره مذاکرات هسته‌ای خاطرنشان کرد: ممکن است برخی افراد دلواپس باشند، ما به دلواپسی آنها احترام می‌گذاریم و برای انجام برنامه‌های خود مانند رفع زیرکانه تحریم‌ها مهلت می‌خواهیم.

نوبخت با بیان اینکه هیچ‌فردی دوست ندارد کشور درگیر جنگ شود، اما اگر روزی جنگی رخ دهد همگی در برابر دشمن می‌ایستیم، گفت: در همین روزها در سال ۱۳۶۱ بود که فرزندم را گذاشتم و برای شرکت در عملیات رمضان به جبهه‌ها رفتم.

وی با اشاره به تشکیل ستادی برای تدوین برنامه ششم توسعه کشور، اظهار کرد: وضعیت کنونی گیلان در شان مردم آن نیست.

سخنگوی دولت، با اشاره به نوشته‌شدن برنامه توسعه هر استان در همان استان افزود: نهادی در استان شکل بگیرد و در قالب همایشی یک هفته‌ای هر فردی که طرحی برای توسعه گیلان دارد آن را در حضور داوران مجرب ارائه دهد تا بهترین طرح انتخاب شود.

وی با اشاره به اینکه کشور به ۹ منطقه تقسیم شده است، خاطرنشان کرد: استان‌های گیلان، مازندران و گلستان جزو منطقه یک هستند.

نوبخت خاطرنشان کرد: نخبگان گیلان تا شهریور ماه فرصت دارند برنامه توسعه گیلان و برنامه منطقه یک کشور را تهیه کرده و ارائه نمایند.

۲ ديدگاه

 1. قاسمی گفت:

  برهم زننده مراسم همایش اولین سالگرد پیروزی دکتر روحانی
  یک شفتی و عضو ستاد دکتر روحانی در شفت بود

 2. حسین گفت:

  افرین دیگه! مثا اینکه خوب میشناختینش و اموزش داده بودین

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه