بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۳-۱:۲۹ ق.ظ
کد خبر : 36781
نسخه چاپی نسخه چاپی
در مراسم سالگرد شهید عطری؛

حجت الاسلام میردامادیان: سلفی ها بعد از جنگ با سوریه وعراق، جنگ با ایران را در سر دارند

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میردامادیان با بیان اینکه فتواهای ۷۵ عالم وهابی برای هجرت مسلمانان به سوریه برای جهادفیَ سبیل ا… ، در نهایت دشمنی با کشور ماست، گفت: سلفی ها بعد از جنگ با سوریه وعراق، جنگیدن با ایران را در سر دارند

به گزارش ۸دی نیوز، جت الاسلام والمسلمین سید احمد میردامادیان، در اولین سالگرد شهید مدافع حرم، محمد حسین عطری درحسینیه ابالفضل رشت، با اشاره به اینکه شهادت ازبزرگترین افتخارات است، اظهارکرد: آن کسی که این افتخارنصیبش می شود بهترین معامله را با خدا انجام داده است.

وی با بیان اینکه درقرآن به چند نوع تجارت اشاره شده است، عنوان کرد: تمامی این تجارت ها با خسران همراه است اما انسانی که همه عمرش اهل ایمان است وجانش را درراه خدا بدهد، بهترین تجارت را کرده است.

استاد حوزه علمیه قم، شرط نائل آمدن به فوز شهادت را گذشتن از خویشتن دانست وگفت: اگر انسان ازخود گذشت، پرده ها ازچشمش کنار می رود وشاهد می شود.

حجت الاسلام میردامادیان به روایتی از امام حسین، درمورد کسانی که می توانند به دنبال کاروان شهدای کربلا حرکت کنند، اشاره کرد و افزود: بنا به فرموده امام حسین، کسی که آماده با شد جان خود را تقدیم کند وهمچنین این دنیا را وطن خود نداند، می تواند با ما همراه باشد وتا قیامت دنبال کاروان شهدای کربلا حرکت کند.

وی یکی از اهداف چنین مجالسی را تعظیم شهادت عنوان وتصریح کرد: شهید عطری مدافع حرم بانویی است که امام زمان( عج) فرمودند برای فرج ما دعا کنید وخدا را به حق او، قسم دهید.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اراده خدای متعال براین است که درن اسلام باقی بماند، ابراز کرد: آنچه که موجب قوام دین می شود امامان هستند و دشمنان نمی توانند نور دین را خاموش کنند.

میردامادیان به دشمنی جریان موسوم به سلفی با امامت اشاره کرد وگفت: در ابتدای ظهور این تفکر فقط به ظاهر قرآن توجه می کردند و اعتقاد داشتند هرکسی به غیر خدا توسل پیدا کند مشرک است.

وی حرام وشرک بودن زیارت اهل قبور، اتهام به پیامبر وتکذیب عصمت پیامبران را از دیگر اعتقادات پیروان این جریان در قرن هفتم عنوان کرد وافزود: عبدالوهاب بنیانگذار جریان وهابیت، عده ی بیشتری را تکفیر کرد.

استاد حوزه علمیه دامنه تکفیر جریان معاصر موسوم به سلفی را بسیار بیشتراز گذشته خواند واظهارکرد: کار به جایی رسیده است که آنها هرکسی را که عضو حزب ویا گروهی باشد را کافر می دانند با علم مخالف هستند ومهمترین عبادت را جهادی می دانند که آنها را به دوران سلف بازگرداند.

میردامادیان نتیجه جریان سلف را پیدایش اخوان المسلمین مصر اعلام و تصریح کرد: نسبت کفر دادن به ایران، سوریه و حزب ا… لبنان و فتواهای ۷۵ عالم وهابی برای هجرت مسلمانان به سوریه برای جهادفی سبیل ا… در نهایت دشمنی با کشور ماست وآنها بعد از جنگ با سوریه وعراق، جنگیدن با ایران را در سر دارند.

وی بر لزوم دفاع از حرم اهل بیت با توجه به شرایط موجود کشورهای سوریه وعراق تاکید کرد وگفت: بعضی ازسفرای کشورها، به سوریه پیشنهاد دادند که در صورت قطع ارتباط با ایران، حزب ا.. وحماس، نیروهای سلفی را از این کشور خارج کنند که سوریه قطع ارتباط با ایران را نپذیرفت.

يک ديدگاه

  1. محسن پور گفت:

    حاج آقا چشم بسته غیب گفتیا!!!

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه