تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۳-۱:۲۳ ب.ظ
کد خبر : 36714
نسخه چاپی نسخه چاپی
آیت الله قربانی در دیدار با روحانیون شرق گیلان:

روحانیون بیش از پیش مسائل سیاسی را برای مردم بیان کنند + تصاویر

حضرت آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان گفت:امروزه نقش روحانیون در بیان مسائل سیاسی بیش از پیش اهمیت دارد.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از لاهیجان، آیت الله زین العابدین قربانی در دیدار روز چهارشنبه (۲۱خرداد) که با روحانیون و طلاب شرق گیلان در دفتر امام جمعه شهرستان لاهیجان برگزار شد با اشاره به اینکه وضعیت مصلی با درایت مسئولان این شهر قابل حل شدن است افزود : مکان بسیار مناسبی برای مصلی درنظر گرفته شده که هم از لحاظ فضایی و امکانات آماده بوده  و از مسئولین می خواهم که این کار را سرعت بخشند.

وی با بیان اینکه این برگزاری جلسه روحانیون لاهیجان ، سیاهکل ، لنگرود ، رودسر با این وضعیت در شان روحانیون نیست افزود : انتظار داریم که جلسات بعدی با وضعیت بهتری برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان افزود: روحانیت باید خود را برای آماده سازی مردم جهت میهمانی پروردگار آماده کنند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما خود به خود به جود نیامد و این تلاش چند صد ساله روحانیون و مبلغان دین بود گفت : حرمت روحانیون گذشته را نباید فراموش کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه روحانیون بزرگی دراین شهرستان به مردم این منطقه خدمت کردند افزود: مرحوم شیخ عبدالحسین حائری ،آیت الله شیخ عبدالرسول انصاری ، شیخ عبدالحسین عترتی کوشالی با رفتار نیکشان اسلام را در جامعه و این منطقه رواج دادند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه دانشگاه ها وظیفه علمی خود را انجام می دهند اما حفظ امامت ، ولایت ، توحید با دانشگاه ها صورت نمی گیرد افزود : این کار وظیفه علما و روحانیون است.

وی با بیان اینکه بعضی ها از روی عدم درک و از روی مزدوری ممکن بود با انقلاب کاری نداشته باشند اما وقتی حقیقت جمهوری اسلامی خود را نشان داد جذب انقلاب شدند اظهار کرد : امام خمینی رضوان الله تعالی توانست حکومت تا دندان مسلح را به زباله دان تاریخ بفرستند و امروزه حقیقت جمهوری اسلامی برای همه آشکار شده است.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه امروز غرب و آمریکا میل دارند که با ایران کنار بیایند افزود : تاثیر گذاری جمهوری اسلامی بر آنان آشکار شده و دانستند که آرامش منطقه در گرو همکاری با ایران است.

آیت الله قربانی با بیان اینکه امروز زمانی نیست که بگوییم با سیاست کاری نداریم افزود: دین ما عین سیاست ما وسیاست ما عین دیانت مااست و باید با جدیت و تلاش بیشتر ، مسائل دینی و سیاسی را برای مردم بیان کنیم و این تنها وظیفه امام جمعه نیست.

آیت الله قربانی با بیان اینکه شنیدم افرادی که صداقت جمهوری اسلامی ضربه خوردند و نتوانستند جایگاه های بلند را حفظ کنند در این شهر سخنرانی کرده  افزود : فردی در همین شهرسخنرانی کرده و گفته پدر ما تا زمانی که مجلس نرفته بود و پول دولت را نگرفته بود سالم بود اما وقتی پول دولت را گرفت، مریض شد و مرد.

وی افزود : چرا از اینها دعوت می کنید و چرا به این ها بها می دهید .

نماینده ولی فقیه در گیلان در پایان با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی نباید به این افراد بها دهید گفت : دویست و چهل هزار شهید ، پانصد هزار جانباز و چقدر آزاده تقدیم انقلاب کردیم و حالا در روضه های ما چنین حرف هایی زده شود ، مگر شما مرده اید.

IF IF IF IF IF IF IF

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه