بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۳-۱۰:۲۶ ق.ظ
کد خبر : 36623
نسخه چاپی نسخه چاپی
سردار نقدی:

آثار شکست امریکا در سوریه از تسخیر لانه جاسوسی کمتر نیست

انتخابات آزاد و آرام با مشارکت بالای ۷۰ درصد مردم سوریه ته مانده یانتخابات ژست دموکراسی و حقوق بشر امریکا و اروپا را به زباله دان تاریخ فرستاد و ناتوانی امریکا را بار دیگر اثبات کرد.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج، سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به انتخابات آزاد و آرام با مشارکت بالای ۷۰ درصد مردم سوریه در یادداشتی که در پایگاه اینترنتی بسیج منتشر شده است، نوشت: بعد از شکست های پی در پی استکبار از جبهه مقاومت در فلسطین و لبنان، تحلیل امریکا این بود که سوریه بخاطر تنوع قومی و مذهبی و نداشتن ایدئولوژی فراگیر، آسیب پذیرترین حلقه از زنجیره مقاومت است و به همین دلیل آمریکایی ها تصور می کردند با هجوم به این حلقه می توانند خط مقاومت را بشکنند و سپس این شکست را به لبنان و فلسطین تعمیم دهند، اما نتیجه برعکس شد.
امریکایی ها ته مانده آبرو و ژست دموکراسی و حقوق بشر خود را به پای تروریست های خشن ریختند و ضد انسانی ترین صحنه های تاریخ را در عصر رسانه در پرونده خود، نزد افکار عمومی جهان ثبت کردند.
حضور بالای ۷۰ درصد مردم سوریه، حتی آوارگان در این انتخابات، چیزی جز واکنش به این خشونت آمریکایی نبود و در حقیقت این آراء، بازتاب آراء افکار عمومی جهان است.
الان در کانون های طراحی و اتاق های فکر امریکا غوغاست. استراتژیست هایی که برای امریکا این تصمیم سازی غلط را طراحی کرده اند بهت زده شده و قدرت تحلیل این شکست را ندارند.
از یک طرف با خطر بازگشت تروریست ها به کشورهای اروپایی مواجه هستند. از سوی دیگر با آثار این شکست سنگین در تقویت جنبش بیداری اسلامی روبرو شده و از طرف دیگر تحکیم موقعیت و افزایش اقتدار بین المللی جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان سردرگمی عجیبی را در محافل نظریه پردازی امریکا پدید آورده است، که می توان آن را به سردرگمی تئوریسین های شوروی سابق بعد از شکست افغانستان تشبیه کرد.
تداوم شکست های زنجیره ای ایالات متحده امریکا در عرصه بین المللی که از ناتوانی در حفظ رژیم پهلوی آغاز شده و تا سوریه ادامه یافته، از یکسو اوضاع آشفته داخلی امریکا و اروپا و از سوی دیگر نشانگر آنست که لیبرال دموکراسی به پایان راه رسیده و دیگر قدرت تحلیل شرایط را ندارد و مانند سوسیالیزم باید کنار رود و جای خود را به تفکر توانمند جدیدی بدهد.

کلمات کلیدی : ، ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه