تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۳-۱۱:۱۴ ق.ظ
کد خبر : 36159
نسخه چاپی نسخه چاپی
در خیابان های لاهیجان اتفاق افتاد

عدم وجود کارشناس در انجام پروژه های شهری

با توجه به حجم بالای عبور و مرور خودروها و عابرین پیاده از بلوار امام رضا(ع) ،اصلاح خط کشی خیابان این منطقه از لاهیجان می تواند در دستور کاری و اولویت شورای شهر و شهرداری لاهیجان قرار گیرد.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از لاهیجان، تاکنون با خط کشی های عجیب غریب وغیرمستقیم مواجه شده اید ؟
در شهر لاهیجان ، دو نوع خط کشی عابر پیاده وجود دارد که بسیار جالب توجه و در نوع خود پدیده ای نوظهور است. یک خط کشی مطابق با استانداردها و دیگری تماما مضحک و بسیار خطرناک برای عابران پیاده !

دلیل خط کشی خیابان به این شیوه  که عابران پیاده را از حاشیه استخر به جلوی فروشگاهی بزرگ هدایت می کند برای بیشتر همشهریان ، مخصوصا ساکنین منطقه گلستان به سوالی بی جواب تبدیل شده است.

1 (1)

به این نوع خط کشی ، پله کانی گفته می شود که تا حدودی درست است ، ولی با این تفاوت که این نوع خط کشی به یک رفوژ (راهرو امن) برای قدم زدن و دیده شدن از طرف راننده ها در قسمت تندروی خیابان نیاز دارد.

تصویر زیر نوعی خط کشی پله ای استاندارد است.

1 (2)

 اولین سوالی که با دیدن این نوع خط کشی در ذهن هر عابری متبادر می شود این است که ابتدا نرده ها را نصب کردند و بعد خط کشی به نرده ها ختم شده و یا نه اول خط کشی خیابان انجام شده و بعد نرده ها نصب شده و یا هر دو عملیات را با هم و توسط دو پیمانکار جدا انجام داده اند که در هر ۳ صورت نماینده شهرداری به عنوان ناظر بر پروژه باید پاسخگوی این خطا باشد.

با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و هجوم مسافران و گردشگران از شهرهای کشور ، لزوم بررسی هر چه سریعتر این خطا در نتیجه پروژه توسط شهرداری،شورای شهر و دیگر نهادهای ذیربط به جهت جلوگیری از بروز حوادث ناگوار برای همشهریان در اولویت قرار دارد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه