تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۳-۱۱:۰۱ ق.ظ
کد خبر : 36158
نسخه چاپی نسخه چاپی

دشت شقایق‌ها میراث طبیعی تالش‌ها است

فرماندار تالش در مراسم جشن دشت شقایق های تالش گفت: برگزاری جشنواره دشت شقایق‌ها اقدامی شایسته از طرف کارگروه گردشگری تالش است.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از مریان خبر، علی فتح‌الهی، برگزاری جشنواره دشت شقایق‌ها را معرفی‌کننده ظرفیت‌های گردشگری تالش عنوان کرد و افزود: دشت شقایق ویژه مناطق و ارتفاعات تالش است.

وی ارتفاعات کرمون و الماس در منطقه اسالم، لوراهونی و شکردشت در ارتفاعات بخش مرکزی و کرگانرود را از مناطق رویش گیاه شقایق دانست و اظهار کرد: دشت شقایق‌ها میراث طبیعی و فرهنگی تالش‌ها است و نیاز به حمایت و توجه ویژه مردم و مسئولان دارد.

فتح‌الهی تصریح کرد: مردم منطقه حافظ میراث و موهبت الهی دشت شقایق‌ها هستند.

0.516917001308681152_taknaz_ir

استاد جغرافیا و گردشگری ایران نیز در مراسم جشنواره دشت شقایق‌ها اظهار کرد: ارتفاعات تالش در تمام کوهستان‌های منطقه از شمال تا جنون ادامه دارد.

محمدتقی رهنمایی به کانون اقلیمی رویش گیاهی در ارتفاعات تالش اشاره کرد و افزود: آب‌وهوای منطقه رویش گیاهی ویژه‌ای را پدید آورده است.

وی رویش گیاهان در ارتفاعات تالش را به صورت خودرو عنوان کرد و یادآور شد: گل شقایق از گذشته مورد توجه مردم بوده است.

رهنمایی با اشاره به اوج فصل رویش گل شقایق در نیمه خرداد ماه، تصریح کرد: رویش گل مذکور و حضور مردم در طبیعت هماهنگی زمانی دارد.

استاد جغرافیا و گردشگری ایران استقبال مردم از گل شقایق را به دلیل رنگ این گیاه دانست و بیان کرد: ترکیب رنگ قرمز و نارنجی نشان‌دهنده رنگ آتش است.

وی به ویژگی رنگ گل شقایق اشاره کرد و گفت: رنگ مذکور دارای قدرت محرکه در روح انسان است و موجب سرزندگی، شادابی، حرکت و زنده بودن در افراد می‌شود.

کلمات کلیدی : ،

يک ديدگاه

  1. همایون گفت:

    این جشنواره هیچ نفعی برای صنعت گردش گری شهرستان تالش ندارد بلکه هزینه های زیادی برای برگزاری این جشنواره ها می شود که معلوم نیست فرماندار تالش چه اهدافی سیاسی را دنبال میکند!!!

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه