تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۳-۱۰:۱۳ ق.ظ
کد خبر : 36122
نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده لاهیجان بیان کرد:

اگر رای نیاورم بهانه نمی گیرم/ حزب پرست و شخص پرست نیستم

نماینده لاهیجان با بیان اینکه دیدگاه بنده با برخی از افراد که حزب پرست،گروه پرست و شخص پرست هستند در ارتباط با دولت متفاوت است افزود: من می گویم هرکس رای آورد باید حمایت کنیم و از آن دسته آدمهایی نیستیم که اگر رای نیاوردیم شلتاق راه بیندازیم.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از «لاهیجان» ایرج ندیمی نماینده مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه آن دسته از افرادی که انتخابات را غربی می دانند و در مقابل انتخابات تمکین نمی کنند در مقابل دین قرار گرفته اند توضیح داد: آن دسته از جماعت قلیلی که پس از انتخابات همواره برای منتخب مردم با نوشته ها ،تهمت ها و پیامک ها و گفته ها دغدغه ایجاد می کنند و مانع خدمت می شوند باید به دین و ذهنشان شک کرد.

وی با استناد به سخنان مقام معظم رهبری در این باره افزود: چون رهبر ما فرمودند که مردم سالاری جزیی از دین است و از متن شریعت در آمده است.

ایرج ندیمی با بیان اینکه من متاسفم برای بعضی ها که ادعا بسیار داشته و دارند اما در عمل به گونه ای دیگر عمل می کنند افزود: این ها مدعی به تبعیت از ولایت هستند ، اما تابع رهبردراین نگاه نیستند و در مقابل رهبری ایستاده اند.

**بنده علاوه بر زبان گویا ، گوش شنوای مردم بوده ام

 ندیمی با بیان اینکه حدود ۱۰ سال به دانه دانه رای مردم این توفیق را داریم که در عرصه قانون گذاری و نظارت زبان مردم باشیم گفت: بنده مدعی هستم که در مجلس ،فراکسیون ها و کمیسیون ها زبان مردم بوده ام و همیشه سعی کردم که حرف مردم را بشنوم و برای آن برنامه  معرفی کنم.

وی افزود: نمونه اش هم ۸سال گذشته است که در مجموعه کتاب های زبان گویا ارائه کردم و عینا آوردم و حتی یک واو را هم حذف نکردم چون ما نمایندگی داریم و نائب و جانشین مردم هستیم.

وی با اشاره و استناد به سخنان مقام معظم رهبری با بیان اینکه ما انتخابات را جزیی از دین می دانیم و نمایندگی را جانشینی مردم می دانیم  گفت: باید سعی کنیم متناسب با دریافت های عموم مردم در طول این ۱۰ سال حرف مردم و زبان مردم باشم.

وی در ادامه با بیان اینکه وظیفه نماینده وظایف ملی است  افزود: شما در دیدار نمایندگان با مقام معظم رهبری دیدید که چقدر مهر و مهربانی به مجلس داشتند چون این دید وجود دارد که علیرغم همه مشکلات مجلس در حال تلاش است.

**ماده ۱۸۰ قانون اساسی توضیح کامل برای افرادی است که ذهنشان بیمار است

ندیمی در ادامه با بیان اینکه انتخابات هنوز حزبی نیست و وظایفی برای استان بر دوش نمایندگان سنگینی می کند افزود: نماینده اصلا نباید ورود جزیی کند، ولی عدد قابل اعتنایی از جهت مدیریت بر منابع داشتیم.

وی با اشاره به ماده ۱۸۰  قانون اساسی گفت : کسانی که ذهنشان بیمار است متوجه نمی شوند که قانون گفته معرفی و این به معنای ارتباط با مردم و مسئولین و شناخت پروژه ها  و نیاز مردم در آن حوزه است.

**قانون ردیف را نیز به نماینده سپرده است

وی در ادامه افزود : بنابراین کاری که ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه در قانون گفتیم اولویت گذاری است که متاسفانه سوء فهم و مالیخولیای ذهنی بعضی از اشخاص است که اساسا فی قلوبهم مرض هستند.

ندیمی با بیان اینکه در مجلس ردیف ها را ما معرفی می کنیم که قانون ردیف را به نماینده سپرده است که به پیوست ها معروف است افزود: ممکن است برخی پروژه ها بر اساس اولویت بارگذاری شود و برخی پروژه ها را اولویت بندی نکنیم.

وی با اشاره به ساخت مصلی برای لاهیجان گفت: سیصد میلیون تومان برای این کار تعریف کردیم و در حساب آمد ، روی زمین هم دست گذاشتیم.

وی در ادامه گفت: با ۳۰۰ میلیون نمی توان مصلی را ساخت اما می توان این پروژه را شروع کرد.

**من حزب پرست،گروه پرست و شخص پرست نیستم 

ندیمی در ادامه این سخنرانی با بیان اینکه دیدگاه بنده با برخی از افراد که حزب پرست،گروه پرست و شخص پرست هستند در ارتباط با دولت متفاوت است افزود: من می گویم هرکس رای آورد باید حمایت کنیم و از آن دسته آدمهایی نیستیم که اگر رای نیاوردیم شلتاق راه بیندازیم.

وی با ذکر مثالی در این باره افزود:در انتخابات مجلس پنجم در مرحله دوم اتفاقاتی راه افتاد که من حتی خلاف نظر امام جمعه وقت لاهیجان عمل کردم و گفتم که انتخابات تمام شد.

**بعضی هم داوری و هم بازیگری را با هم  می خواهند

نماینده مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل با بیان اینکه ما داور نیستیم ، اما بعضی ها هم می خواهند داور باشند و هم بازیگر افزود: این شرعا تعریفی ندارد و ما با منتخبین مردم هرچند با اختلاف دیدگاه ، همکاری می کنیم.

وی با بیان اینکه باید دولت نقد شود ولی نباید این نقد به تریبون ها کشیده شود افزود:این تریبون ها نباید موجب انشقاق مردم را فراهم آورد.

وی در پایان با بیان اینکه مجلس با دولت در تعامل است گفت: اما واقعیت این است که بودجه ی نوشته شده که نزدیک یک چهارم آن یعنی پنجاه هزار میلیارد تومان وابسته به مالیات و بخشی از درآمد نفت است که این نیاز به همدلی های بیشتر دارد.

۳ ديدگاه

 1. کاسگول گفت:

  شاید حزب وشخص را نبرستید ولی دلتان برلی قدرت […]میرود وخود را به هر حزب وشخصی […].مگه نه!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. مشتی ایرج گفت:

  این انتخابات نه رای به اصولگرایی بود نه رای به اصلاح طلبی نه میانه روی
  انتخاب دکتر نیکفر رای به صداقت بود به پاکی بود

  و نه بود به تزویر و فریب نه بود به اهانت ها نه بود به غرور نه بود به تکبر و نخوت فردی که مردم را رعیت و نوکر خود می پنداشت
  هرچند در زبان و بیان خود را خادم می نامید
  نمونه این نخوت و غرور را در نوشته های پس از شکشست ایشان می توان مشاهده کرد

  تقدیم به حاج ابوذر:

  عمری من شنیدم پندت اما بشنو پندی از جوانی
  در عالم ز خودکامان نمی ماند نشانی
  بترس امروز اگر در تاج و تختی
  به پایان میرسد روزی دوامت
  بترس از اخرین شه نامه شاها
  که ظالم عاقبت پشتش به خاک است
  کاری کن که وجدانت نمیرد
  آه مادران خسته دامانت نگیرد
  چرخ روزگاران آخربه خاکت میکشاند
  آری آنچنان …..
  هرگز نماندست و چنین هرگز نماند …..

 3. مشتی ایرج گفت:

  این انتخابات نه رای به اصولگرایی بود نه رای به اصلاح طلبی نه میانه روی
  انتخاب دکتر نیکفر رای به صداقت بود به پاکی بود

  و نه بود به تزویر و فریب نه بود به اهانت ها نه بود به غرور نه بود به تکبر و نخوت فردی که مردم را رعیت و نوکر خود می پنداشت
  هرچند در زبان و بیان خود را خادم می نامید
  نمونه این نخوت و غرور را در نوشته های پس از شکشست ایشان می توان مشاهده کرد

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه