بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۳-۹:۳۸ ق.ظ
کد خبر : 36121
نسخه چاپی نسخه چاپی
جهت بررسی طرح هاي توسعه و پروژه هاي عمراني؛

مشاور عالی رئیس جمهور از سازمان منطقه آزاد انزلی بازدید کرد

مهندس اکبر ترکان مشاور عالی رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با بازدید از بخش های مختلف محدوده منطقه آزاد انزلی، طرح های توسعه، برنامه های در دست اجرا و محدوده الحاقی این منطقه را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش۸دی نیوز، در این دیدار که رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل، عضو هیأت مدیره و معاونین و مدیران این سازمان حضور داشتند، مهندس رضا مسرور آخرین گزارش ها در خصوص پروژه های عمرانی، برنامه های اقتصادی و گردشگری سازمان متبوع خود را به همراه معرفی ظرفیت های ایجاد شده با الحاق محدوده جدید به دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد ارائه نمود.

بازدید از موج شکن های شرقی- غربی مجتمع بندری کاسپین(بزرگترین بندر ایران در دریای خزر) و تقاطع غیرهمسطح (بزرگترین تقاطع غیرهمسطح گیلان)، ساختمان اداری و گفتگو با پیمانکاران به منظور آشنایی با روند احداث و مسائل این دو پروژه بزرگ عمرانی زیرساختی منطقه از جمله برنامه های مهندس ترکان در منطقه آزاد انزلی را شامل شد.

bazdidtorkan

مهندس مسرور در جریان بازدید با اشاره به فعالیت های اخیر انجام شده در خصوص مهندسی ارزش مجتمع بندری کاسپین اظهار داشت: با انتخاب مشاور جدید و مهندسی ارزش مجتمع بندری کاسپین توانستیم هزینه های اجرای پروژه را به شدت کاهش دهیم و پیمانکاران موج شکن ها با ابلاغ سازمان در حال اجرای این طرح جدید هستند.

وی در خصوص شروع مجدد عملیات عمرانی تقاطع غیر هم سطح گفت: با اقدامات انجام شده این پروژه نیز که متوقف شده بود در اواخر سال گذشته دوباره شروع به کار کرد و مقرر گردید با شروع مجدد عملیات عمرانی تا پایان سال عرشه پل به بهره برداری برسد.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور با حضور در پارک ملی بوجاق که با الحاق به این منطقه در منتهی الیه بخش شرقی منطقه آزاد انزلی قرار گرفته، از نزدیک با جاذبه های این پارک ملی آشنا شد.

اکبر ترکان در این بازدید از محدوده فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی دیدار و روند اجرای مصوبه کالای همراه مسافر را مشاهده و در ادامه با حضور در طرح ساحلی، امکانات و تسهیلات ارائه شده از سوی این منطقه را مورد بررسی قرار داد.

بازدید از تالاب بین المللی انزلی که در مجاورت محدوده منطقه آزاد انزلی قرار دارد بخش پایانی دیدار مشاور عالی رئیس جمهور از این منطقه بود.

گفتنی است با مصوبه هیأت محترم دولت وسعت محدوده منطقه آزاد انزلی از ۳۲۰۰ هکتار به ۹۶۰۰ هکتار افزایش یافته است.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه