تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۳-۱۱:۱۵ ق.ظ
کد خبر : 35804
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس مجمع عالی بسیج گیلان:

سند راهبردی چای و برنج گیلان تهیه شد

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان گفت: سند راهبردی چای و برنج گیلان در کارگروه‌های تخصصی بسیج استان تهیه شده است.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از فارس، سردار نظرعلی علیزاده امروز با اشاره به رویکرد مجمع عالی بسیج گیلان اظهار کرد: مجمع مذکور رویکرد تربیتی و مدیریتی را دنبال می‌کند.

وی، رویکرد تربیتی را با محوریت حلقه‌های صالحین عنوان کرد و افزود: برنامه منسجمی درباره رویکرد مدیریتی در بسیج در حال انجام است.

علیزاده، نوع مدیریت در بسیج را مشارکتی خواند و بیان کرد: شورای بسیج در هر کدام از اقشار تشکیل شده است.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان اعضای شورای بسیج اقشار را از نخبگان علمی و اجرایی دانست و تصریح کرد: شورای بسیج دارای رئیس، معاون و دبیر در راستای ماموریت‌های این نهاد با انتخاب اعضا است.

وی تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در راستای ماموریت‌ها را توسط شورای بسیج ذکر کرد و گفت: فعالیت‌ها به بدنه بسیج واگذار شده است.

علیزاده با بیان اینکه اعضای شورای بسیج از اطلاعات کامل برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: هر قشر دارای یک شورا در شهرستان‌ها و استان است.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان به کارگروه‌های مختلف این مجمع اشاره کرد و یادآور شد: کارگروه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و … در راستای ماموریت‌های بسیج موضوع‌ها را بررسی می‌کنند.

وی با اشاره به ارائه پیشنهادها از طرف کارگروه‌های بسیج در اجلاسیه مجمع، اظهار کرد: پیشنهادها توسط نماینده کارگروه‌ها در اجلاس مطرح شده و به تصویب می‌رسد.

* عضویت ۶۰۰ نخبه در مجمع عالی بسیج گیلان

علیزاده مجمع عالی بسیج گیلان را دارای دو راهبرد داخلی و استانی عنوان کرد و افزود: تعداد ۶۰۰ نفر از نخبگان فرهنگی، سیاسی و اجرایی عضو مجمع عالی بسیج گیلان هستند و به موضوع‌های استان اشراف کامل دارند.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان این مجمع را بهترین پشتوانه برای استان دانست و بیان کرد: ائمه جمعه، مدیران کل و … عضو مجمع عالی بسیج گیلان هستند و می‌توانند تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در موضوع‌های مختلف را انجام دهند.

وی از فراگیرتر شدن برنامه‌ها در مجامع بسیج گیلان در سال جاری خبر داد و بیان تصریح کرد: انتظار می‌رود مجامع بسیج نقش‌آفرینی بیشتری در استان داشته باشند.

* تشکیل ۱۰ کارگروه تخصصی مجمع عالی بسیج گیلان

علیزاده از تشکیل ۱۰ کارگروه تخصصی با مسئولیت ویژه در مجمع عالی بسیج گیلان خبر داد و تصریح کرد: کارگروه‌های مذکور مشکلات استان را با استفاده از نخبگان بررسی می‌کند.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان با بیان اینکه سند راهبردی چای و برنج استان تهیه شده است، گفت: همایش‌های پژوهشی برنج و چای به منظور بررسی راهکارها در گیلان برگزار شده است.

وی به پیگیری موضوع‌ها با نگاه بسیجی در کارگروه‌ها اشاره کرد و یادآور شد: افراد با توان جهادی در موضوع‌ها ورود می‌کنند.

علیزاده بهترین مدیریت جهادی را استفاده از توان تمام نخبگان دانست و اظهار کرد: بحث‌ها در کارگروه‌ها بسیار جدی است.

رئیس مجمع عالی بسیج گیلان با تاکید بر استفاده از فرصت‌ها در استان، خاطرنشان کرد: ساحل، جلگه، کشاورزی، آب و هوا، منابع طبیعی و جنگل از فرصت‌های استان محسوب می‌شوند.

وی گردشگری را یک فرصت برای گیلان خواند و بیان کرد: موقعیت شیعی و قیام میرزاکوچک جنگلی از فرصت‌های بزرگ در استان است.

علیزاده توانمندی نیروی انسانی گیلان را بسیار دانست و تصریح کرد: آستانه تحمل بالای مردم به دلیل علاقه به انقلاب اسلامی فرصت بزرگی برای مسئولان است و مدیران باید از لاک اداری خارج شوند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه