تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۳-۱۰:۲۸ ق.ظ
کد خبر : 35762
نسخه چاپی نسخه چاپی
به همت خبرنگاران و جمعی از مسئولین :

مسیر آبشار لاتون آستارا از زباله ها پاکسازی شد

در این برنامه ورزشی و فرهنگی جمعی از خبرنگاران ، مسوولان محلی و اهالی طبیعت دوست شهرستان آستارا علاوه بر پیاده روی ۱۲ کیلومتری ، زباله های به جای مانده از طبیعت را جمع آوری کردند.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از آستارا خبر،در این برنامه ورزشی و فرهنگی جمعی از خبرنگاران ، مسوولان محلی و اهالی طبیعت دوست شهرستان آستارا علاوه بر پیاده روی ۱۲ کیلومتری در مسیر کوهستانی از روستای کوته کومه تا آبشار لاتون ، زباله های به جای مانده از طبیعت گردهای بیگانه با طبیعت را جمع آوری کرده و به مقاطع پایین تر جهت دفع در مکان مناسب منتقل کردند.

th-113

در این برنامه فرهنگی و ورزشی، خبرنگاران به همراه شهردار آستارا ، رییس اداره گاز و نیز جمعی از طبیعت دوستان شهرستان آستارا مسیر شش ساعته صعود به ارتفاعات آبشار لاتون را طی کرده و در اقدامی شایسته مسیر کم عرض منتهی به آبشار لاتون را از زباله پاکسازی کردند.

بنابراین گزارش ، در کلیه ایام سال به خصوص در فصل بهار و تابستان طبیعت گردهای زیادی از اقصی نقاط کشور و برخی کشورهای خارجی با هدف بازدید این خلقت زیبای خداوندی ، پیاده روی در مسیر سخت گذر صعود به ارتفاعات آبشار لاتون را به جان می خرند و بسیاری از آنها در کلبه های چوبی ساخته شده در مسیر جنگلی و دامنه آبشار لاتون شب را سپری می کنند.

مسیر و جاده مالرو منتهی به این آبشار که تا چند سال پیش عاری از هر گونه آلودگی زیست محیطی بود ، در سال های اخیر به علت کثرت حضور طبیعت گردان و نامهربانی برخی از آنها با طبیعت ، به تدریج آلوده شده و در برخی از مقاطع ، زباله های رها شده که اغلب آن نیز مواد پلاستیکی است ، به چشم می خورد.

آبشار لاتون یا ˈبارزاوˈ به ارتفاع ۱۰۵ متر در قلب جنگلهای رشته کوه البرز غربی و در مجاورت کوه زیبای اسپیناس واقع شده است و بلندترین آبشار کشور محسوب می شود.

علاوه بر آبشار اصلی ، آبشاری دیگر در ۱۰ متری آن قرار دارد که ۶۵ متر ارتفاع دارد و سرریز آب آن نسبت به آبشار اصلی بیشتر و پر عرض تر است.

در بالادست آبشار بزرگ لاتون ، سه حوض بزرگ طبیعی با سه آبشار ۱۰ متری وجود دارد که از زیباییهای بی نظیر و منحصر به فرد منطقه به شمار می رود.

این آبشار از دامنه های شرق کوه اسپیناسˈاسپینهˈ سرچشمه گرفته و به رودخانهٔ لوندویل می ریزد.

همچنین قلعه ای مرتفع بر فراز آبشار واقع شده است که به قلعه ˈبزˈ معروف است.

آبشار زیبای لاتون در ارتفاعات غربی تالش و در شش کیلومتری روستای کوته کومه بخش لوندویل شهرستان آستارا واقع شده و از چندین مسیر جنگلی از سمت شهرستان آستارا و یک مسیر کوهستانی از سمت استان اردبیل قابل صعود و دسترسی است.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه