تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۳-۶:۴۷ ب.ظ
کد خبر : 35738
نسخه چاپی نسخه چاپی
استاندار گیلان:

۷۶ درصد از واحدهای صنعتی گیلان تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند

استاندار گیلان با بیان اینکه امروز ۷۶ درصد از واحدهای صنعتی و کارخانجات ما در شهرک صنعتی تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند گفت: ۷۵ درصد از آمار بیکاری گیلان مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است

به گزارش خبرنگار سرویس اقتصادی ۸دی نیوز ،محمد علی نجفی در جمع دانشگاهیان گیلان با بیان اینکه پارک علم و فناوری گیلات و اساتید دانشگاهی گیلان جز ده استان برتر کشور است اظهار کرد: علی رغم این افتخارات گیلان محدودیت های بسیاری در حوزه اشتغال دارد.

وی با تاکید بر اینکه ۷۵ درصد از آمار بیکاری گیلان مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است افزود: بیکاری در استان ۱۳.۶ است و گیلان در رتبه ششم بیکاری کشور است.

استاندار گیلان با بیان اینکه از هر سه فارغ التحصیل دانشگاهی گیلان یک نفر جذب شده اند گفت: در این راستا بهر گیری از توان شرکت های دانش بنیان بسیار راهگشا است.

نجفی با بیان اینکه امروز استان نیازمند طرح های زود بازده است خاطرنشان کرد: عدم استفاده از پتانسیل نخبگان آسیب جدی به توسعه کشور می زند.

وی با تاکید بر اینکه نباید تنها به امور زیربنایی بپردازیم اظهار کرد: ما امروز در بخش کشاورزی و صنایع دستی بخش عظیمی از اشتغال خود را از دست داه ایم.

استاندار گیلان با بیان اینکه امروز ۷۶ درصد از واحدهای صنعتی و کارخانجات ما در شهرک صنعتی تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند گفت: در استانی که در نوروز ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر به گیلان وارد شد هر چقدر سرمایه گذاری گردشگری انجام شود کم است.

وی با بیان اینکه توسعه پایدار بدون توجه به شرکت های دانش بنیان رخ نمی دهد افزود: این امری است که مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بارها در فرمایشات خود به مسئولان گوشزد کردند.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه