بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۳-۱۰:۲۹ ق.ظ
کد خبر : 35679
نسخه چاپی نسخه چاپی
آیت‌الله علم‌الهدی:

با همه قدرت جلوی کسانی که مانع بهشت رفتن مردم شوند خواهیم ایستاد

امام جمعه مشهد با انتقاد از این جمله که “نمی‌خواهیم با شلاق مردم را به بهشت ببریم” گفت: شلاق که سهل است با همه قدرت جلوی کسانی که مانع بهشت رفتن مردم شوند خواهیم ایستاد.

به گزارش۸دی نیوز به نقل از مهر، آیت‌الله احمد علم الهدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشهد مقدس در جوار ملکوتی ثامن الائمه(ع) با اشاره به عید مبعث و عید میلاد امام حسین اظهار کرد: ما امروز در بین دو عید قرار گرفته ایم که در واقع هر دو عید، عید پیغمبر است.
امام جمعه مشهد با اشاره به آیه ۱۲ و ۱۳ سوره انعام افزود: آنچه در این دو آیه بیان شده است، می‌گوید ما برای هر پیغمبری دشمنی از انس و جن قرار داده‌ایم، جریان التقاطی بین دشمنان پیغمبر یک جریان التقاطی و ابزار دشمنی با پیغمبر است و این یعنی اینکه یک جریانی می خواهد افراد بی ایمان را استخدام کند و وقتی دل‌های بی‌ایمان در مقابل این جریان سر خم کنند اینها هر کاری بخواهند می توانند انجام دهند و اگر نتوانند کسی را پیدا کنند و از آنها تاثیری بپذیرند نمی توانند دشمنی اشان را اجرا کنند.
آیت الله علم الهدی با اشاره به روز پاسدار گفت: همه ما باید پاسدار جامعه و اسلام باشیم.
وی با بیان اینکه امام خمینی بدنه اصلی پاسداری از انقلاب و اسلام را بسیج قرار دادند، گفت: بسیج یعنی همه مردم در عرصه پایداری و عملیاتی، پاسداری از انقلاب و اسلام حضور داشته باشند، همه ما باید در این عرصه تلاش کنیم.
امام جمعه مشهد با بیان اینکه نقطه ضربه پذیر ما عرصه فرهنگ بوده است، افزود: همه موظفیم از حوزه فرهنگ پاسداری کنیم و ما در مقابل همه جریانات ضد فرهنگی ایستاده ایم و باید همه بایستیم.
ما در مقام تضعیف دولت نیستیم
آیت الله علم الهدی تاکید کرد: بار دیگر تذکر می‌دهم ما در مقام تضعیف دولت نیستیم چرا که این کار درستی هم نیست و اینها کارگزاران نظام هستند که حکم تنفیذ ولی فقیه را دارند، اما این به آن معنا نیست که ما پرچم پاسداری را کنار بگذاریم، ما باید در عرصه پاسداری از انقلاب همچنان بایستیم.
وی اظهار کرد: بنده با حمله، مسخره و استهزا جا نمی‌زنم و همچنان سر جایم ایستاده‌ام و می‌گویم شبکه‌های اجتماعی و ماهواره بایستی کنترل و یا ممنوع شوند.
امام جمعه مشهد افزود: این کلام خداوند در قرآن است که در سوره انعام می‌گوید دشمنان پیغمبر با شبکه ارتباطی که برخی به برخی دیگر القا می‌کنند دشمنی اشان را با پیغمبر اجرایی می‌کنند و مصداق آن هم همین شبکه‌های اجتماعی است.
آیت الله علم الهدی افزود: صاحب فیس‌بوک یک صهیونیست است و صیهونیست‌ها بی‌دلیل میلیارد دلار پول برای یک شبکه اجتماعی پرداخت نمی کنند.
وی با بیان اینکه ما شبکه اجتماعی را می فهمیم و آن را حالی‌مان می‌شود گفت: یک شبکه اجتماعی که کارش دشمنی با پیغمبر است شما باید در مقابل این چه کاری انجام بدهید.
امام جمعه مشهد افزود: شما باید زمانی شبکه اجتماعی بگذارید که مدیریتش در دست خود شما باشد و بتوانید مسائل زیانبارش را از بین ببرید.
آیت الله علم الهدی با تاکید بر اینکه ما قصد تضعیف کسی را نداریم گفت: این درست نیست حرف‌هایی که زمانی ادبیات کسانی بود که قصدشان این بود یک عده بی دین را دور هم جمع کنند و پشت سرشان راه بیاندازند و جریان فتنه را بوجود بیاورند و شعار نه غزه نه لبنان سر بدهند را به زبان بیاوریم.
وی افزود: اینکه می‌گوییم نمی‌خواهیم با شلاق مردم را به بهشت ببریم درست نیست چرا که اصلا مسیر فطری انسان‌ها بهشت است و اگر انسان‌ها با مسیر فطری خودشان حرکت کنند حتما به بهشت می‌روند و کار پیغمبر هم مبارزه با کسانی بود که قصد جلوگیری از رفتن مردم به بهشت را داشتند.
امام جمعه مشهد تاکید کرد: شلاق که سهل است با همه قدرت جلوی کسانی که قصد دارند جلوی بهشت رفتن مردم را بگیرند خواهیم ایستاد.
آیت الله علم الهدی افزود: اینکه برخی می گویند زمان رسانه های تک صدایی گذشته باید به آنها گفت این حرف را برای چه کسانی می‌زنید مگر بی‌بی‌سی و تایمز تک صدا نیستند و آیا تایمز تک صدا یک صهیونیست نیست و این تک صدایی که می‌گویید این برای این نیست که از شما راضی باشند.
وی افزود: آیا این حرف‌ها را برای یک عده غربی تک صدا می‌زنید و ما اگر در نماز جمعه نهی از منکر می کنیم می گویید وقت تک صدایی گذشته است و فکر می‌کنید با این حرف‌هایی که می‌زنید چه کسانی به دنبال شما راه می‌فتند، جز یک عده هوس باز که می‌خواهند به اوج لذت مستانی اشان برسند، اینها که جز ضرر چیزی نگذاشته‌اند.
کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه