تاریخ انتشار : ۸ خرداد ۱۳۹۳-۳:۰۳ ب.ظ
کد خبر : 35631
نسخه چاپی نسخه چاپی
استاندار:

از توان بسیج در انجام پروژه‌های زودبازده گیلان استفاده می شود

استاندار گیلان با بیان اینکه از توان و ظرفیت بسیج در انجام پروژه‌های زود بازده استان استفاده می‌شود،گفت: تکیه برظرفیت داخلی استان اساس کار اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش ۸دی نیوز، محمد علی نجفی ظهر امروز در نشست ستاد پشتیبانی طرح هجرت سه در سالن اجتماعات شهید انصاری استانداری گیلان با تاکید بر اینکه بخش اعظم توجه مسئولان در استان توجه به اشتغال و اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تنها برای شرایط کنونی نیست بلکه یک تدبیر بلندمدت است.

وی با بیان اینکه بسیاری از کشورها به دنبال مقاوم سازی اقتصاد خود هستند،افزود: کشور هند که در ITو فناوری حرف نخست را می‌زند در بخش اقتصادی از ابزار اولیه در روستاها برای کشاورزی به منظور حفظ اشتغال بهره می‌گیرد.

استاندار گیلان با اشاره به برنامه‌های دولت در بخش چای، گفت: رقم قابل توجهی به این بخش اختصاص یافته که باید در این بخش همت ویژه‌ای داشته باشیم.

نجفی با تاکید بر اینکه عدالت اجتماعی مهم‌ترین شاخصه در بخش اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: تکیه برظرفیت داخلی استان اساس کار اقتصاد مقاومتی است.

وی افزایش رفاه عمومی را از اهداف تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و خاطرنشان کرد: این امر نیاز به عزم ملی و مدیریت جهادی دارد.

استاندار گیلان رسیدگی به مشکلات اقتصادی، شناسایی نیازهای ضروری مردم و پرهیز از هرگونه شتاب‌زدگی در امور را به مسئولان گوش زد کرد و گفت: بسیج یک ظرفیت و به معنای خدمت به مردم است.

نجفی با اشاره به اینکه بسیج در بحران‌های مختلف استان در میدان  حضور دارد، اظهار کرد: گیلان در رتبه بیکاری هم ردیف استان کردستان است.

وی با بیان اینکه  این میزان بیکاری  زیبنده گیلان  نیست،خاطرنشان کرد: سازمان نظام مهندسی گیلان ۱۵ هزار عضو دارد.

استاندار گیلان استفاده از ظرفیت‌های استان در بخش صنایع دستی را مورد تاکید قرارداد و خاطرنشان کرد:بسیج می‌تواند به انجام پروژه‌های زود بازده  استان کمک کند.

نجفی با تاکید بر اینکه شوراهای اسلامی روستاها می‌توانند محور کار باشند، گفت: بسیج نماد وحدت است نگاه‌های سیاسی در بخش‌های مختلف را باید از بین برد و برای رسیدن به دهه پیشرفت اراده‌ها باید جمع شود./ تسنیم

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه