بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۵ خرداد ۱۳۹۳-۱۲:۴۲ ب.ظ
کد خبر : 35315
نسخه چاپی نسخه چاپی
لاهوتی در صحن علنی مجلس:

دولت جدید در خصوص تقسیمات کشوری طبق قانون عمل کند

مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی گفت:ما در خصوص قانون تقسیمات کشوری قانون کامل و شفافی داریم در حالی که دولت جدید در خصوص اجرای آن اقدامی انجام نداده است.

به گزارش ۸دی نیوز، مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در نشست علنی امروز (دوشنبه ۵ خرداد) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی با انتقاد از عملکرد وزارت کشور در توقف اجرای قانون تقسیمات کشوری و همچنین ارتقاء روستاها و شهرهای کشور به بخش و شهرستان گفت: ما در خصوص قانون تقسیمات کشوری قانون مشخص، کامل و شفافی داریم در حالی که دولت جدید در خصوص اجرای آن اقدامی انجام نداده است.

وی با بیان اینکه طبق قانون مشخص و شفاف تقسیمات کشوری باید شهرها و روستاها واجد شرایط باید به بخش و شهرستان تبدیل شود افزود: دولت جدید به ویژه وزارت کشور تمامی این موارد را موکول به طرح تقسیمات کشوری کردند.

این نماینده مجلس ادامه داد: به عبارتی تمامی اقدامات مربوط به تقسیمات کشوری در دولت یازدهم متوقف شده، از این رو ما از دولت می خواهیم در صورتی که قانون تقسیمات کشوری نیازمند اصلاحات است آن را به مجلس ارائه کنند.

لاهوتی با تأکید بر اینکه اجرای قانون تقسیمات کشوری خواسته بسیاری از نمایندگان مجلس است تصریح کرد: هیچ نوع تقاضای تقسیمات کشوری از ابتدای دولت یازدهم تاکنون صورت نگرفته است.

ابوترابی فرد در پاسخ به تذکر لاهوتی گفت: امیدواریم دولت یازدهم هر چه سریعتر نسبت به اجرای قانون تقسیمات کشوری تصمیم گرفته تا به این ترتیب دغدغه های نمایندگان پاسخ داده شود.

کلمات کلیدی : ، ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه