بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۳-۲:۴۶ ب.ظ
کد خبر : 35008
نسخه چاپی نسخه چاپی
شهردار رشت در جمع خبرنگاران:

رشت و فوجو چین خواهر خوانده می شوند/ احیای رودخانه های شهر با حضور سرمایه گذار خارجی

شهردار رشت از امضا تفاهمنامه اولیه خواهرخواندگی رشت با شهر فوجو چین خبرداد و گفت :رودخانه های شهر با حضور سرمایه گذار خارجی احیا می شوند

 به گزارش خبرنگارسرویس اجتماعی ۸دی نیوز، محمد ابراهیم خلیلی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به ارائه توضیحاتی از  دستاورد سفر به استان فوجیان و اجلاس راه ابریشم در چین پرداخت وبا این توضیح که شهردار رشت توسط سفیر چین به این اجلاس به عنوان تنها شهردار از ایران دعوت شد افزود: ۱۲ نفر از شهرداران کشورهای مختلف در اجلاس مذکور دعوت بودند.

شهردار رشت تبیین راهبرد اقتصادی برای آینده اقتصاد کشورهای راه ابریشم از طریق دریا را  هدف اجلاس راه ابرایشم چین عنوان کرد و گفت: در چین بافت های فرسوده شهر به صورت موزه مورد بهرهبرداری قرار می گیرند و با توجه به این مهم  سرمایه‌گذاران چینی برای بازدید و بررسی  بافت های فرسوده به رشت سفر می‌کنند.

خلیلی با تاکید بر اینکه استان فوجیان از نظر پوشش گیاهی و محصولات کشاورزی مانند چای و برنج از استان‌های فعال و شبیه به گیلان است، گفت: این استان با ۱۲۱ هزار کیلومترمربع مساحت ۳۷ میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از استان‌های مرفع چین به شمار می رود.

وی با این توضیح که در اجلاس راه ابریشم شهرداران مالزی، چین، لهستان، آمریکا، استرالیا، آرژانتین و چند کشور دیگر که در زمینه توسعه روابط تجاری، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در راه ابریشم نقش دارند، حضور داشتند اظهار کرد: ما در توسعه روابط با چین هم حمایت دولت خود را داریم و هم اینمه طرف مقابل بسیار مشتاق است.

شهردار رشت  از امضا تفاهمنامه اولیه خواهرخواندگی رشت با شهر فوجو چین خبرداد و با اشاره به اینکه این تفاهمنامه زمینه گسترش روابط اقتصادی، تجاری، صنعتی، آموزشی،فرهنگی، بهداشتی و گردشگری  بین دو شهر را فراهم می کند در ادامه  از احیای رودخانه های شهر با حضور سرمایه گذار خارجی خبرداد .

خلیلی با اشاره به مبادلات تجاری  انجام شده بین ایران و چین حجم مبادلات مذکور را در  ۲۰۱۳ را ۱۲ میلیارد دلارعنوان کرد و افزود: ۱۰ میلیارد دلار سهم صادرات ایران به چین و ۲ میلیارد دلار سهم صادرات طرف چینیها بوده است.

کلمات کلیدی : ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه