بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۳-۱۲:۰۲ ب.ظ
کد خبر : 34713
نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده مردم شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل:

گسترش فرهنگ قرآنی سدی در برابر ناتوی فرهنگی دشمن است

نماینده مردم شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل گفت: در تلاشیم تا فرهنگ قرآنی بیشتر و بهتر گسترش یابد و سدی در مقابل شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی ایجاد شود؛ چرا که شرایط کشور، شرایط مثبتی از جهت دسترسی‌ها نیست.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از ایسنا، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل با اشاره به اهمیت آموزش قرآن در خانه توسط خانواده، اظهار کرد: قرآن کتاب زندگی و راهنمای عمل ماست، مردم ایران با قرآن از جهت قرائت، ترجمه، تدبیر و ترتیل انس می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه قرآن به عنوان کتاب نور در افراد از جهت مختلف تاثیرگذار است، افزود: در روایات داریم که اگر حافظ قرآن هم هستید در هنگام تلاوت آیات را از رو بخوانید، به این دلیل که خود قرآن، کتاب شفاست و علم پزشکی با بهره‌گیری از آیات نورانی این کتاب آسمانی توصیه‌های مختلفی جهت سلامتی انسان داشته است.

سخنگوی فراکسیون فرهنگ، هنر و رسانه با اشاره به بعد روحانی و ملکوتی انسان، گفت: خدا نور آسمان‌ها و زمین است و مردم را با نور راهنمایی می‌کند و قرآن نیز به عنوان منشاء نور راهنمای انسان است.

ندیمی با تاکید بر توجه به ظرفیت‌ها در طرح آموزش همگانی قرآن کریم، تصریح کرد: در بخش خصوصی و تشکل‌های مردم ظرفیت‌هایی داریم که باید در راستای آموزش قرآن در دارالقرآن‌ها و سایر مراکز قرآنی مورد توجه قرار گیرد و لذا فلسفه ارائه این طرح این بوده که سوال شود «آیا مؤسسات فرهنگی و قرآنی که به صورت عام‌المنفعه و غیرانتفاعی مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد هستند می‌توانند مشمول بودجه باشند؟» در اینجا فرصتی را تعریف کردیم برای اینکه بتوانیم از پتانسیل بخش خصوصی استفاده کنیم.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس ادامه داد: در این متن آورده بودیم که هزینه‌های مصرف آب، برق، گاز برای حوزه علمیه، مساجد، حسینه‌ها، دارالقرآن‌ها و اماکن دینی رایگان است؛ همچنین مراکز آموزشی، فرهنگی و ورزشی دولتی و غیر دولتی، تعاونی‌های خصوصی، موزه‌ها، مهدکودک‌ها و کودکستان‌ها مشمول این طرح می‌شوند؛ بدین ترتیب فرصتی فراهم می کنیم تا فرهنگ قرآنی بیشتر و بهتر گسترش یابد تا سدی در مقابل شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی ایجاد شود چرا که شرایط کشور، شرایط مثبتی از جهت دسترسی‌ها نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص تخصیص اعتبارات به بخش فرهنگی، متذکر شد: ما نمایندگان ملت که با مسائل بودجه‌ای آشنا هستیم اعتقاد داریم که باید همواره فرصتی برای آموزش، تدبر و تفسیر قرآن فراهم شود؛ لذا برای ارشاد، تبلیغات، حوزه علمیه و … به طور جداگانه بودجه اختصاص یافته که مجموعا بیش از هزار میلیارد تومان بودجه برای بخش فرهنگی است که باید مدیریت کنند.

وی بیان کرد: تلاش کردیم نگاهی در کمیسیون تلفیق بودجه داشته باشیم که در همه جا فرصت آموزش قرآن و احکام دین تعریف جامعی داشته باشد، البته چنین رویکردی قابل مدیریت است.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه