تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۳-۱۲:۳۴ ب.ظ
کد خبر : 34692
نسخه چاپی نسخه چاپی
گزارش میدانی 8دی نیوز از انتظارات مردم گیلان:

اداره فرهنگ و ارشاد گیلان نباید حیاط خلوت احزاب و گروه ها شود/ آقای استاندار! به داد اسلام در گیلان برسید

مردم گیلان: از آقای استاندار که فردی ولایت مدار است، عاجزانه خواهشمندیم که با انتخاب مدیرکلی دلسوز و انقلابی برای ارشاد گیلان دعای خیر مردم استان را پشتوانه راهش قرار دهد و خاطره ای زیبا از دوران خدمتش بر جای گذارد.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ۸دی نیوز، از زمان آغاز به کار دولت تدبیر و امید موج تغییرات مدیریتی بسیاری از ادرات و نهادها در استان گیلان شاهد بودیم تا اینکه اخبار دریافتی از تغییر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان حکایت دارد .

باتوجه به اینکه این اداره کل مهم ترین سازمان متولی فرهنگ در استان است و با عنایت بر اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری به سال”اقتصاد ،فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی “نامگذاری شده است، بسیاری از ائمه جمعه گیلان ضمن مهم دانستن مسئله فرهنگ در گیلان، از وزیر ارشاد و استاندار گیلان خواستند که شخصی دلسوز را برای ارشاد گیلان انتخاب کنند.

خبرنگار ۸دی نیوز هم بعد از اعتراضات نمایندگان ولی فقیه در شهرستانها در یک گزارش میدانی نظر شهروندان و فعالین فرهنگی مذهبی گیلان را درباره اینکه انتظار دارند وزیر ارشاد و استاندار گیلان چه فردی و با چه ویژگی هایی را سکاندار فرهنگ استان کنند جویا شد.

مرتضی از فعالان موسیقی در استان با بیان اینکه از آنجا که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید برای بسیاری از امور فرهنگی مجوز صادر کند گفت: بنابراین تغییر و تحولات در مدیریت این بخش تاثیر بسزایی بر روی روند فعالیت های فرهنگی استان می گذارد چراکه بسیاری از تحولات فرهنگی صدور مجوز و استارتش از ادره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است بنابران با توجه به اهمیت این، انتخاب مدیرکل ارشاد نباید دستخوش شتابزدگی شود.

وی افزود: باید سکان فرهنگ استان به فردی که امانتدار خوبی برای ارزش های انقلاب اسلامی است سپرده شود.

عالمه یکی از فعالان پایگاه های مقاومت بسیج رشت با اشاره به اینکه فردی باید سکاندار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد که دغدغه دلسوزان فرهنگ را درک کند افزود: استاندار در انتخاب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان باید جهت فکری فرد مورد نظر را در نظر بگیرد و فردی را برگزیند که منویات مقام معظم رهبری و پایبندی به ارزش های اسلامی را سرلوحه امور خود قرار دهد چراکه رخنه های فرهنگی آسیب های بزرگی به بدنه فرهنگی استان وارد می سازد.

ershad

سعید جوانی که در راهروی اداره فرهنگ ارشاد اسلامی گیلان ایستاده بود با بیان اینکه استاندار به عنوان مقام عالی استان در عزل و نصب ها حرف آخر را می زند، تصریح کرد: انتظار ما این است که استاندار ولایت مدار و تلاشگر گیلان فردی را برای این سمت انتخاب کند که اداره ارشاد را به حیاط خلوتی برای رسیدن احزاب و گروه ها به مقاصد خود تبدیل نکند چراکه مقوله فرهنگ و فعالیتهای هنری میتواند دستخوش بسیاری از بازهای سیاسی و جناحی قرار گیرد.

وی نظارت و دقت بر عدم ورود افرادی که خلاف جریان اصیل انقلاب حرکت می کنند را مورد تاکید قرارداد و گفت: امروز عده ای از همسویان جریان فتنه دست و پا می زنند تا در پست های مدیریتی جایی برای خود پیداکنند اشخاصی که در جریان فتنه عملکرد خوبی نداشته باشند نمی توانند در امور فرهنگی استان موفق عمل کنند.

لیلا از فعالان فرهنگی استان با بیان اینکه در برخی از مدعیان فرهنگی امروز تاکتیک های دشمن و جای پای فرهنگ بیگانگان مشاهده می شود گفت: خواسته ما از استاندار گیلان این است که رسالت صیانت و پاسداری از فرهنگ و ارزش های اسلامی در استان را به فردی که وابسته به جریانات سیاسی و حزبی نباشد بسپارد.

وی لزوم دقت استاندار در این زمینه را خواستار شد و گفت: امروز ما در اوج تهاجم فرهنگی هستیم و بیش از هر زمان دیگری بایستی این حوزه مورد مراقبت قرار گیرد.

طاهره از فعالان رسانه ای استان با بیان اینکه استاندار باید فردی را برای مدیریت ادراه کل فرهنگ و ارشاد برگزیند که به حوزه فرهنگ و رسانه آشنایی داشته باشد و خود از فعالان فرهنگی باشد و صرفا برای مقام اجرایی برگزیده نشود گفت: مدیرکل فرهنگ و ارشاد باید از فعالیتهای حزبی و سیاسی دور باشد.

علی عکاس آزاد با بیان اینکه مطمئن باشید کسی در این عزل و نصب ها به حرف من و شما هیچ اهمیتی نمی دهد ،گفت: اصولا هیچ کس برای خواسته های مردم در امور فرهنگی استان تره هم خورد نمی کند.

حکمت از فعالان مساجد گیلان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بارها به مسؤولان‌ توصیه‌ کرده‌اند که‌ نگذارید خطوط سیاسی‌، جناح‌ بندیها و شبه‌ حزبها وارد عرصه‌ هنر و فرهنگ‌ شوند افزود: متاسفانه در جریان عزل و نصب های استان بارها شاهد این بوده ایم که افراد منصوب به ماجرای فتنه معرفی شده اند و با توجه به شعار شایسته سالاری دولت، نه تنها از نیروهای ارزشی، متخصص و متعهد و بدون حاشیه استفاده نشده است حتی عرصه برای ابراز وجود و فعالیت های سیاسی افرادی معین باز شده است.

وی گفت : استاندار گیلان در انتخاب مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به این نکته توجه کند که مقام معظم رهبری با تأکید بر ضرورت گزینشهای صحیح در زمینه فرهنگی می فرمایند: درک نادرست، کج سلیقگی و دیرفهمی در مسائل فرهنگی به بروز ضایعه مهمی منجر خواهد شد که در نتیجه آن، افکار صحیح، میدان عمل پیدا نخواهند کرد، بر همین اساس در گزینشها باید از افراد کج سلیقه و بدفهم، هر چند که متدین و مؤمن نیز باشند، اجتناب شود.

مجتبی فعال فرهنگی یکی از دانشگاه های گیلان با اشاره به تهاجمات فرهنگی موجود در کشور و خصوصا استان گیلان، اظهار کرد: از آنجایی که اداره کل ارشاد گیلان در زمینه فرهنگی می بایست اسلام و مذهب تشیع را سرلوحه امورات خود قرار دهد، کسی که قرار است سکاندار این اداره شود نیز باید به ارزش های اسلامی پایبند باشد.

وی ضمن گلایه از وضعیت نامطلوب حجاب در دانشگاه ها، سواحل دریا، پارکها و … خواستار اهمیت قائل شدن متولیان فرهنگی گیلان در این بخش شد و افزود: بنده به نمایندگی بسیاری از دانشجویان گیلانی از آقای استاندار که فردی ولایت مدار است، عاجزانه خواهشمندم که با انتخاب مدیرکلی دلسوز و انقلابی برای ارشاد گیلان دعای خیر مردم استان را پشتوانه راهش قرار دهد و خاطره ای زیبا از دوران خدمتش بر جای گذارد.

۲ ديدگاه

 1. مهدی گفت:

  اهدنا صراط المستقیم

 2. احمد گفت:

  لطفاً […] کلی صحبت کردن و به در و دیوار کوبیدن در شان نظام ما نمی باشد وزیر هم برای خود اختیاری دارد واگر اینگونه نباشد ….. نخواهیم بود و….

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه