تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۷-۱۱:۱۴ ق.ظ
کد خبر : 343415
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس اداره حفاظت محیط زیست رشت:

عامل کشتار ۱۸ رأس گراز وحشی به ۳ سال حبس محکوم شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت گفت:‌ عامل کشتار ۱۸ رأس گراز وحشی در منطقه پیربازار رشت واقع در حاشیه تالاب انزلی به ۳ سال حبس محکوم شد.

به گزارش ۸دی اصغر خودکار در رابطه با مرگ ۱۸راس گراز وحشی در رشت اظهار کرد:‌ فردی که سال گذشته ۱۸ رأس گراز وحشی را با سیم لخت و جریان برق در منطقه پیربازار شهرستان رشت واقع در حاشیه تالاب انزلی کشته بود به ۳ سال حبس و پرداخت ضرر و زیان نقدی محکوم شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت عنوان کرد:‌ فرد خاطی سال گذشته برای جلوگیری از ورود گراز‌های وحشی به داخل مزرعه و اراضی کشاورزی خود واقع در منطقه پیربازار رشت با یک دستگاه موتور برق و سیم لخت در چندین نوبت اقدام به کشتار گراز‌های وحشی کرده بود.

خودکار با بیان اینکه در اقدام غیرقانونی این فرد مجموعاً ۱۸ رأس گراز کشته شد افزود: فرد متخلف به صورت بی‌رحمانه‌ای اقدام به این کار کرده بود در حالی‌که طبق قانون حق نداشت برای دور کردن این حیوانات وحشی از مناطق و زمین‌های کشاورزی خود دست به چنین کاری بزند.

وی به رأی صادر شده دادگاه رسیدگی به پرونده این فرد متخلف اشاره کرد و بیان داشت: به استناد ماه ۱۸ قانون شکار، صیدبهای هر رأس گراز وحشی ۸۰۰ هزار تومان تعیین شده است بنابراین این فرد خاطی علاوه بر محکومیت جزای حبس باید نسبت به پرداخت جریمه نقدی نیز اقدام کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت بهای گراز‌های وحشی کشته شده را نیز برشمرد و تصریح کرد:‌ بهای ۱۸ رأس گراز وحشی تلف شده در منطقه واقع در پیربازار شهرستان رشت طبق قانون در مجموع حدود ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود.

خودکار با تأکید بر اینکه افراد برای دور کردن حیوانات وحشی از مزارع خود حق کشتن آن‌ها را ندارند گفت: طبق راهکار پیش‌بینی شده در صورت تهاجم حیوانات وحشی به اراضی کشاورزی افراد جهت دفع آنان باید به ادارات محیط زیست مراجعه کنند تا توسط میرشکار نسبت به دفع حیوانات اقدام شود.


منبع : تسنیم

يک ديدگاه

  1. برای وطنم گفت:

    آیا محیط زیست به کشاورزان خسارت دیده، خسارت پرداخت میکنه یا فقط به دنبال گرفتن جریمه و زندانی کردن مردم هست. محیط زیست اگر راست میگه، سگهای خیابانهای رشت و شهرهای گیلان را جمع کنه که در وسط شهرها جولان میدن.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه