بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳-۱۱:۲۷ ق.ظ
کد خبر : 34340
نسخه چاپی نسخه چاپی
طی نامه ای صورت گرفت؛

پاسخ سازندگان “من روحانی هستم” به اظهارات وزیر ارشاد

گروه چند رسانه‌ای شفق به دنبال جنجال‌های اخیر به دلیل تهیه و تولید مستند “من روحانی هستم” توسط این گروه، نامه سرگشاده‌ای به وزیر فرهنگ نوشته است.

به گزارش ۸دی نیوز به نقل از تسنیم؛ گروه چند رسانه‌ای شفق به دنبال جنجال‌های اخیر به دلیل تهیه و تولید مستند”من روحانی هستم” توسط این گروه، نامه سرگشاده‌ای به علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته است.

 

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای جنتی

وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

سلام علیکم

در رسانه‌ها خواندیم که جنابعالی طی روندی که در هفته‌های گذشته پیرامون برخورد قضایی و پلیسی با یک اثر فرهنگی دانشجویی پیموده‌‌اید باز هم در مورد مستند “من روحانی هستم” نظراتی را بیان کرده‌اید. بی تردید ما وظیفه داریم همه نظرات را در مورد آثارمان با سعه‌صدر بشنویم و از بهترین نظرات در کارهای بعدی خود استفاده کنیم. برخورد ما با نظرات حضرتعالی نیز استٍثناء از دیگران نیست.

 

جناب آقای جنتی در نگاه ما تأمین منافع ملی همواره از اولویت‌های نخست بوده است. بنابراین مشی ما در همه کارها و آثارمان و همچنین بصورت ویژه در مورد این مستند این بود که با توجه به هدف برخی از رسانه‌های زنجیره‌ای و غوغازیست برای تبدیل این مستند به موضوع اول کشور و با حاشیه رانده شدن مسائل کلان جاری،  فعالیت‌های ما در راستایی نباشد که برای دولت حاشیه درست شود و این رسانه‌ها به اهداف خود دست یابند. مستندی که تا چهارماه پس از تولید آن بدون هیچ جنجالی در دانشگاه‌های کشور اسلامی‌مان اکران شد ولی به ناگاه بدون هیچ مقدمه به دلیل دستوری که از فرماندهی اتاق عملیات روانی به برخی رسانه‌ها رسیده بود به تیتر یک برخی رسانه‌های زنجیره‌ای بدل شد.

 

با توجه به این دغدغه سعی کرده‌ایم که در مورد دروغ‌ها و تهمت‌هایی که در مورد این مستند، عوامل سازنده آن و گروه چند رسانه‌ای شفق بیان شد، بدون موضع‌گیری رسانه‌ای (مگر در صورت ضرورت) مسائل را فقط از طریق روال تعریف شده آن و بدون جنجال پیگیری نماییم.

 

اما اظهارات روز گذشته شما اینقدر تعجب برانگیز بود که ضرورت احساس کردیم تا مطالبی را خدمت جنابعالی عرض نماییم.

 

لازم بذکر است، جنابعالی به دلیل سوابق انقلابی‌تان و همچنین نسبتتان با آیت‌الله احمد جنتی، روحانی انقلابی و مجاهد، نزد ما عزیز و محترم می‌باشید و از اینکه بالاخره و پس از اظهار نظرهای متعدد و البته عجیب! “مستند من روحانی هستم” را دیدید و اظهار نظر این بار شما پس از دیدن، مستند می‌باشد واقعا خوشحال هستیم.

 

جناب آقای جنتی جنابعالی فرموده‌اید: “مستند “من روحانی هستم” دروغ‌های فاحشی دارد که از میان آن‌ها دروغ‌هایی که به امام نسبت داده شده قابل بخشش نیست.” این جمله شما برای ما که خود را نسل سوم انقلاب و فرزندان امام خمینی می‌دانیم بسیار سنگین و غیر قابل پذیرش است. اما این جمله شما به ما نشان داد که شما علیرغم اینکه مستند را دیده‌اید، ظاهرا هنوز کتاب خاطرات آقای هاشمی رفسنجانی را هم نخوانده‌اید.

 

جنابعالی سه دروغ نسبت داده شده از این مستند را به امام خمینی بیان کرده‌اید. که در ادامه توضیحاتی در رابطه با این ادعاهای شما مطرح می‌شود.

 

۱-جنابعالی فرموده‌اید: “در رابطه با حضور آقای روحانی در قضیه “مک فارلین” که چنین چیزی نبوده و دروغ است” همانطور که قبلا هم بیان شد این قسمت از مستند عینا از کتاب خاطرات جناب آقای هاشمی رفسنجانی نقل شده است. برای مشاهده این موضوع می‌توانید به کتاب خاطرات آقای هاشمی در روزهای چهارم تا ششم خرداد سال ۱۳۶۵ مراجعه کنید.

 

۲-جنابعالی فرموده‌اید: “آنچه در رابطه با برخورد امام(ره) با شورای سرپرستی سازمان صداوسیما گفته شده کذب است.” جناب آقای جنتی لطفا کتاب خاطرات آقای هاشمی رفسنجانی از روز ۳۰ تیرماه تا روز ۱ مردادماه سال ۱۳۶۲ را مطالعه کنید تا برایتان مشخص شود آنچه که در این مستند بیان شده است عینا از کتاب خاطرات ایشان ذکر شده است.

 

۳- جناب آقای جنتی جنابعالی فرموده‌اید: “در این مستند گفته شده «این جمع عقلا را که در مجلس تشکیل شده تعطیل کنند» این در زمره دروغ‌هایی است که به امام نسبت داده شده و قابل بخشش نیست.” آقای جنتی شما مطمئنید مستند من روحانی هستم را دیده‌اید؟! در هیچ جای این مستند چنین ادعایی که شما مطرح کرده‌اید بیان نشده است. به نظر می‌رسد مشاوران شما به جنابعالی اطلاعات غلط داده‌اند.

 

جناب آقای جنتی!

اگر علم دارید که مسائلی که گفتید دروغ‌هایی است که به امام نسبت داده شده به جای سرزنش کردن مستندسازان، شجاعانه بیان کنید که خاطرات آقای هاشمی رفسنجانی ایراد دارد و این کتب را در دستور کار ممیزی وزارت ارشاد قرار دهید تا دیگر چنین دروغ‌هایی به امام نسبت داده نشود و اگر علم ندارید که سخن گفتن در مورد شنیده‌ها خلاف اخلاق است.

 

آقای جنتی!

ای کاش اندکی از این عزم جدی که در بین مدیران وزارتخانه متبوع جنابعالی شکل گرفته است برای برخورد با یک مستند روایی که قسمت‌هایی از آن به مذاق دولت خوش نیامده، در برخورد با آثاری صورت می‌گرفت که به راحتی و در سکوت مسئولین به مرزهای فرهنگی و اعتقادی ما تعدی می‌کنند. در این مدت مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دست به کارها و روش‌های متعددی زده‌اند از فشار بر قوه قضائیه برای برخورد با عوامل سازنده شروع شد و در آخر هم این مدیران برای برخورد با عوامل سازنده دست به دامان نیروی انتظامی شدند. آقای جنتی آیا واقعا این روش‌های قضایی و پلیسی با شعارهای شما و دولت در حوزه فعالیت‌های رسانه‌ای و فرهنگی تناقض ندارد؟! با همه آثار فرهنگی قرار است برخورد پلیسی شود؟! آقای جنتی آیا تعدی به مرزهای عقیدتی و فرهنگی مهم‌تر است یا ناراحتی چند نفر از بیان تاریخ؟!

 

بی تردید افکار عمومی متوجه این تناقض‌ها خواهند شد و در مورد آن‌ها قضاوت خواهند کرد.

 

جناب آقای وزیر

ساخت مستند توسط چند جوان دانشجو بر اساس کتاب خاطرات آقای هاشمی رفسنجانی ذنب لایغفر نیست بلکه بازی با افکار عمومی توسط رسانه‌هایی که بیشترین حمایت‌های دولتی و بیشترین بهره از بیت‌المال را دارند غیر قابل بخشش است!

و من‌الله توفیق

کلمات کلیدی :
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه