تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۷-۱۲:۳۹ ب.ظ
کد خبر : 343148
نسخه چاپی نسخه چاپی
استاندار گیلان در بازید از نمایشگاه کتاب:

توسعه فرهنگ مطالعه موجب بهبود کیفیت زندگی می شود/ کتاب ابزاری ارزان و در دسترس برای انتقال دانش و تجربه است

استاندار گیلان در بازدید از نمایشگاه کتاب با اشاره به نقش کتاب در تعالی فرهنگی، بر لزوم کیفیت بخشی به زندگی از طریق توسعه فرهنگ مطالعه تاکید کرد.

به گزارش ۸دی، مصطفی سالاری، استاندار گیلان در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب اظهار کرد: ابراز خرسندی غرفه داران و ناشران از حضور مردم برای بازدید از این نمایشگاه نقطه قوتی در زمینه فرهنگ محسوب می شود.

استاندار گیلان فرهنگ کتاب خوانی را از خصوصیات جوامع متمدن و پیشرفته خواند و افزود: استفاده از کتاب با قابلیت دسترسی آسان و ارزان، زمینه انتقال تجارب و دانش نویسندگان را که با مشقت بسیار به دست آمده به علاقمندان به علم و دانش فراهم می کند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی نیازمند توجه بیشتر به این امر و تلاش برای دسترسی آسان تمامی اقشار به منابع مکتوب است گفت: باید اقدامات تبلیغی در حوزه مطالعه تقویت شود.

سالاری تصریح کرد: گردهمایی ناشران و علاقمندان به کتاب در محیط نمایشگاهی، اتفاقی مثبت با رویکرد بهبود سطح مطالعه در کشور محسوب می شود.

سالاری هزینه کردن برای کتاب را بسیار ناچیز اما پر ارزش در برابر دیگر هزینه ها برشمرد و گفت: گسترش فضای مطالعاتی در جامعه و اشاعه فرهنگ کتاب خوانی موجب افزایش کیفیت زندگی و تقویت فرهنگی نسل حاضر و آینده می شود.

استاندار گیلان احداث نمایشگاه دائمی با قابلیت های رفاهی بهتر،سازه مناسبتر و وسعت بیشتر را از نیازهای استان خواند و افزود: این مسئله مورد بررسی و مطالعه قرار دارد تا به زودی بتوانیم نمایشگاه دائمی جدید با خدمات جانبی بهتری در استان داشته باشیم.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه