تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۷-۱۱:۰۲ ب.ظ
کد خبر : 342857
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان خبر داد

برگزاری نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی در گیلان با نماد فوک خزری

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان از برگزاری نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی در گیلان خبر داد و گفت: نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در دو رشته شطرنج و تکواندو در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش ۸دی، مریم بخشی عصر امروز  در رشت با اشاره برگزاری نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی در گیلان اظهار کرد: این المپیاد در قالب ۲۹ رشته ورزشی برای بانوان و ۳۹ رشته ورزشی برای مردان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی با اذعان به اینکه روز پنجشنبه افتتاحیه المپیاد در استان گیلان است افزود: رقابت‌های شطرنج در دو بخش مردان و بانوان به میزبانی خانه شطرنج گیلان و رقابت‌های تکواندو در بخش بانوان به میزبانی سالن کارگران رشت برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به میزبانی گیلان در دو رشته تکواندو و شطرنج بیان کرد: گیلان در رشته شطرنج در دو قسمت مردان و بانوان و در رشته تکواندو در بخش بانوان میزبانی نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور را بر عهده دارد.

بخشی با بیان اینکه نماد فوک خزری و تصاویر شهرک تاریخ ماسوله و تالاب بین‌المللی انزلی نماد این رقابت‌ها در گیلان است گفت: به‌منظور حفاظت از محیط‌زیست و جلوگیری از انقراض گونه در حال انقراض فوک خزری یکی از نمادهای این المپیاد در گیلان نماد فوک خزری است.

وی با اشاره به رونمایی از تمبر المپیاد گیلان در روز افتتاحیه تصریح کرد: با حضور مسئولین ارشد استان گیلان و وزارتخانه از تمبر المپیاد گیلان با نماد فوک خزری رونمایی می‌شود، فوک خزری کوچک‌ترین فوک دنیا است که به دلیل آلودگی‌های آب دریای کاسپین و صید بی‌رویه در حال انقراض است.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان ارتقا رشد مدال‌آوری در المپیک جوانان ۲۰۲۲ را یکی از اهداف المپیاد ورزشی دانست و گفت: کشف، جذب و پرورش استعدادهای برتر ورزشی، نگاه حمایتی به مناطق کمتر برخوردار، پشتوانه سازی برای تیم‌های ملی، تقویت غرور ملی، توسعه فرهنگ عدالت محوری، توسعه وحدت اقوام و بهره‌مندی استان‌ها از توزیع متوازن امکانات از دیگر اهداف برگزاری المپیاد ورزشی است.

نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی از ۲۸ آبان ماه تا ۹ آذرماه در ۷۸ رشته ورزشی برای سنین ۱۲ تا ۱۵ سال دختران و پسران در استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود و گیلان در دو رشته تکواندو و شطرنج میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده دارد.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه