تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۷-۲:۰۳ ب.ظ
کد خبر : 342682
نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیر دپارتمان مدیریت شهری مرکز پژوهش های بسیج دانشجویی گیلان:

تحلیل و دسته بندی ۱۰۰ مسئله اولویت دار رشت توسط اساتید و نخبگان دانشگاهی/ شهرداری با وجود نیروی انسانی قوی بدون برنامه عمل می کند

مدیر دپارتمان مدیریت شهری مرکز پژوهش های بسیج دانشجویی گیلان با بیان اینکه شهردار جدید شهر رشت که میراث دار شهری با قدمت تاریخی است با مسائلی چون فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی رو به رو  است، گفت: در این راستا ۱۰۰ مسئله اولویت دار شهر رشت در یک مجموعه ۱۲ گانه اقتصادی، مالی، خدمات شهری، زیست محیطی و.. دسته بندی شده و ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار ۸دی، محمد خشوعی، صبح امروز در نشست خبری “به وقت مردم” با بیان اینکه با کمک نخبگان‌ و اتکا به توانایی های علمی آنان سعی کردیم قدمی در جهت پیشبرد شهر زیست پذیر داشته باشیم، اظهار کرد: توسعه پایدار زمانی محقق می شود که به صورت همه جانبه حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه شهردار جدید شهر رشت که میراث دار شهری با قدمت تاریخی است با مسائلی چون فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی رو به رو  است، گفت: در این راستا ۱۰۰ مسئله اولویت دار شهر رشت در یک مجموعه ۱۲ گانه اقتصادی، مالی، خدمات شهری، زیست محیطی و.. دسته بندی شده و ارائه شده است.

مدیر دپارتمان مدیریت شهری مرکز پژوهش های بسیج دانشجویی گیلان، رشت را شهر فرصت ها و ظرفیت ها دانست و افزود: با توجه به مسائل کلان سیاسی و وجود کشورهای هم جوار، شهر رشت می تواند بستر میزبانی از اتفاقات اقتصادی و سیاسی شود.

خشوعی با اشاره به مباحث منابع آبی در گیلان با بیان اینکه اگر نتوان از این فرصت ها استفاده شود یک تهدید می شود، گفت: اسکان غیر رسمی یا پسماند از دیگر مسائلی است که به صورت مستقیم روی شهر اثر می گذارد.

وی حاشیه نشینی را جزئی از مسئله به وجود آمده در نتیجه مسائلی چون اقتصاد و مهاجرت از سایر شهر ها خواند و اذعان کرد: بحران به سرعت در حال حرکت است و ظرف ۵ سال آینده با درصد عظیمی از جمعیت غیر بومی روبه رو میشویم که از نتایج آن میتوان به تغییر بافت معماری، فرهنگی یا هویتی اشاره کرد.

وی تصریح کرد: بسیج دانشجویی تصمیم به فعالیت در این راستا گرفته و این کار تنها با کمک رسانه های دغدغه مند ممکن‌ می شود.

مدیر دپارتمان مدیریت شهری مرکز پژوهش های بسیج دانشجویی گیلان با بیان اینکه با کمک اساتید و نخبگان شهری به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشکلات را دسته بندی و الویت بندی کرده ایم گفت: ارائه راهکار از جمله اولین اقدامات است لیکن این ارائه باید از دید افراد کاملا متخصص داده شود.

وی عدم استراتژی در شهر رشت را مانعی برای حرکت روبه جلو معرفی کرد و افزود: تا زمانی که استراتژی نباشد نمیتوان گفت مدیری خوب کار می کند یا بد و در این شرایط بهترین فرصت برای رفع مشکلات حضور افراد رشتی و بومی است.

خشوعی با بیان اینکه شهرداری با وجود نیروی انسانی قوی بدون برنامه عمل می کند، تصریح کرد: هیچ چشم انداز شهری نداریم و با یک برنامه یک ساله نمیتوان شهر را تغییر داد.

مدیر دپارتمان مدیریت شهری مرکز پژوهش های بسیج دانشجویی گیلان با اشاره به عدم نظارت نظام مهندسی بر ساختمان سازی تأکید کرد: اگر یک زلزله یا آتش سوزی کلان رخ دهد شهر چقدر توانایی مقابله دارد؟

وی با تاکید بر مشکلات زباله سروان اذعان کرد: این حوزه فقط مختص به حوزه شهری نیست و نیاز به کمک ملی دارد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه