تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۳۹۲-۱۱:۴۷ ق.ظ
کد خبر : 3424
نسخه چاپی نسخه چاپی
حجت الاسلام کاشانی در رشت :

باید در مقابل تبلیغات ادیان و فرق نو ظهور پاسخگوی جوانان باشیم

مسئول دفتر ادیان حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه امروز لشکر بزرگی از فضای مجازی ایجاد شده است افزود: امروز صدها وبلاگ و دهها تالار گفتگو و کلیسای خانگی در کمین نوجوانان و جوانان کنجکاو هستند.

به گزارش خبرنگار ۸دی نیوز، دکترمحمد کاشانی مسئول بخش دفترادیان تبلیغات حوزه علمیه قم در جلسه هم اندیشی ویژه اساتید دانشگاه گیلان با موضوع آشنایی با ادیان و فرق نو ظهوردر تالار معین دانشگاه تربیت بدنی گیلان نسبت به تلاش دشمنان برای ایجاد کلیساهای خانگی هشدار داد و از مسئولان فرهنگی به اساتید و اندیشمندان جامعه خواست  که در زمینه ترویج آموزه‌های دینی و اعتقادی پیشرو باشد.

وی با تاکید بر اینکه کلیسای خانگی جریانی فراگیر است که توسط رسانه‌های مروج مسیحیت در جوامع امروزی فعالیت می‌کند و به حریم فکری شهروندان نفوذ کرده است  افزود: ماهواره وسیله ای فریبنده است که امروز طیف گسترده ای از جامعه ما به آن دسترسی دارند و هر روز دامنه نفوذ آن بیشتر می شود.

مسئول بخش دفترادیان تبلیغات حوزه علمیه قم با اشاره به انتشار کتب در گروههای سنی مختلف برای ترویج ادیان نوظهور تاکید کرد: تهیه قصه های و داستانها به زبانهای مختلف مهم ترین روش دنیا معاصر برای ترویج ادیان نو ظهور است.

کاشانی با این توضیح که امروز لشکر بزرگی از فضای مجازی ایجاد شده است افزود: امروز  بیش از ۶۰۰ وبلاگ و دهها تالار گفتگو و کلیسای خانگی در کمین نوجوانان و جوانان کنجکاو و رنج دیده هستند.

وی با این توضیح که بیشتر افرادی که به این ادیان و فرق نو ظهور گرایش می یابند آدمهایی هستند که گرفتار مشکلات فراوان هستند ابرازنمود: کسی که در حال غرق شدن است برای نجات خود بر هر رشته ای چنگ می زند.

کاشانی همچنین، معتادان و افرادی را که روابط نابهنجار اخلاقی دارند و خانواده های از هم پاشیده  را از جمله افرادی اعلام کرد که تحت تاثیر تبلیغات مبشران ادیان و فرق نو ظهور قرار می گیرند.

 وی خاطرنشان کرد: گاهی نیز در نزاعهای سیاسی گروهی به خطا می روند  و در این بین معارض سیاسی تبدیل به معارض دینی می شود.

مسئول بخش دفترادیان تبلیغات حوزه علمیه قم با ابراز نگرانی از تلاش عوامل دشمن برای ترویج فرقه های مذهبی و خدشه دار کردن اعتقادات جوانان در ادامه جنگ نرم دشمنان علیه عقاید اسلامی و شیعی را مورد توجه قرار دادو تاکید کرد: روزنه ای که امروز رسانه های غربی از آن استفاده می کنند تا جوانان را از حقیقت اسلام دور کنند خلاء عاطفی و احساسی است و در سایه غفلت مبلغان دین خلاءهای در ذهن و دل جوانان ایجاد می کنند.

وی با تصریح با اینکه ما با مسیحیت مشکل نداریم افزود: چیزی که امروز وارد جامعه ما شده است مسیحیت نیست همان طور که وهابیت اسلام نیست امروز  مسیحیتی که از شبکه های چون نجات تیوی و محبت تیوی تبلیغ می شود دینی است که به دروغ نام خدار را یدک می کشند شبکه های تبشیری مسیحی (محبت/ نجات/ ست سون پارس و ….) برای پیاده کردن اهداف غرب و گمراه کردن جوانان سعی دارند با شیوه های خاصی آنان را به سوی مسیحیت  جذب کنند.

مسئول بخش دفترادیان تبلیغات حوزه علمیه قم وظیفه اساتید و اندیشمندان جامعه در مقابله با هجمه های فرهنگی غرب را سخت و سنگین عنوان کرد و با اشاره به حادثه ۱۱ سپتامبر افزود: کشور هلند فیلم فتنه را در سال ۸۷ بر علیه اسلام تهیه و تولید کرد تا اسلام را دین خشونت جلوه دهد.

وی تصریح کرد: وظیفه اساتید برای شناسایی ادیان مختلف و پاسخ به پرسش جوانان در دانشگاه‌ها بسیار مهم و تاثیرگذار است همه ما باید در مقابل تبلیغات گروه‎های تندرو پاسخگوی جوانان باشیم.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه