تاریخ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳-۱۱:۳۸ ق.ظ
کد خبر : 34218
نسخه چاپی نسخه چاپی
در صحن علنی مجلس؛

بررسی طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران با موافقت و مخالفت نمایندگان گیلان

نمایندگان مجلس در جریان بررسی طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار پس از تشکیل جلسات متعدد با حضور نماینده دولت و نماینده شورای نگهبان بررسی شد.

به گزارش ۸دی نیوز، نمایندگان مجلس در جریان بررسی طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار که پس از ارجاع به مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور رفع اشکال شورای نگهبان به مجلس اعاده شده بود پس از تشکیل جلسات متعدد با حضور نماینده دولت و نماینده شورای نگهبان بررسی شد که در این راستا مهرداد لاهوتی در مخالفت با این طرح گفت: عنوان این طرح بیمه بیکاری و حمایت ازبیکاران متقاضی کار است نمایندگان در ایام بررسی این طرح منابعی را به ماده ۱۱ اختصاص دادند که فردی که پس از مدتی بیکار می‌شود برای پیدا کردن مجدد کار از بیمه بیکاری استفاده کند تا به زندگی جاری آن لطمه وارد نشود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق ایرادی که شورای نگهبان از این طرح گرفت ماده ۱۱ آن حذف شد سوال اینجاست که نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس باید این ابهام را برطرف کنند که در جایی که هم ماده ۱۱ حذف شده و هم از ماده ۶ تا ۲۵ طرح که مشمولین بیمه بیکاری معرفی می‌کند حذف گردیده است از این طرح چه هدفی را دنبال می‌کند.

این درحالی است که ایرج ندیمی در موافقت با این طرح گفت: اگر دولت نسبت به افراد جویای کار با تحصیلات و تجارب بسیار بخواهد تفاوت نشان دهد وظیفه خود را انجام داده است اما اگر ما با دستکاری در آمار و ارقام بخواهیم مشکل را حل کنیم این کار اشتباه است امروز با گروهی روبرو هستیم که مسئولیت پذیر نیستند و وظیفه ای را به گردن نمی‌گیرند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این فرصت را باید مغتنم شمرد و از این طرح حمایت کنیم ما نمی‌گوییم که این طرح همه خواسته ما را مرتفع میکند اما با اتکا به بیمه بیکاری و رفع مشکل متقاضیان کار مشکل بسیاری در جامعه حل می‌شود.

از این رو نمایندگان در پایان بررسی این طرح با اصلاح عبارت فصل سوم به عبارت فصل دوم در ماده ۳ با ۱۵۷ رای موافق، ۱ رای مخالف و ۷ رای ممتنع موافقت کردند.

از این رو نمایندگان در پایان بررسی این طرح با اصلاح عبارت فصل سوم به عبارت فصل دوم در ماده ۳ با ۱۵۷ رای موافق، ۱ رای مخالف و ۷ رای ممتنع موافقت کردند.

بنابراین ماده ۳ اشاره می‌کند که بیکار متقاضی کار موضوع فصل دوم این قانون فرد ذکوری است که به سن ۲۰ و ۲۵ سالگی رسیده و یا فرد اناثی می باشد که سرپرست خانوار، بد سرپرست و یا خودسرپرست است و یا حرفه و مهارتی دارد که به تائید سازمان آموزش فنی و حرفه ای رسیده است و به مراکز کاریابی دولتی تعیین شده از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کرده و حداقل به مدت یک سال پیگیر اشتغال خود باشد و پرداخت حق بیمه و یا سابقه اشتغال برای وی الزامی نیست.

کلمات کلیدی : ، ، ،
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه