تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳-۱۱:۲۷ ق.ظ
کد خبر : 33715
نسخه چاپی نسخه چاپی
شهرداررشت درگفتگو با 8دی نیوز:

بجای بیان مشکلات باید به شهرداری راهکار داد/ پاسخ خلیلی به سؤال سخنگوی شورا

شهردار رشت گفت: انتظار می رود به جای بیان مشکلات، با در نظر گرفتن توانایی و امکانات شهرداری با طرح پیشنهاد و ارائه راهکارهای کارشناسی شده در جهت مدیریت، پیشرفت و خدمت رسانی بهتر بیش از پیش کوشا باشیم.

به گزارش خبرنگار سرویس اقتصادی ۸دی نیوز، مدتی است که مشکلات مالی شهرداری رشت در اکثر محافل اداری، اجتماعی و صحبت های سطحی مردم عادی شهر مطرح می شود.

به طوری که در چند روز اخیر برخی از اعضای شورای شهر رشت مدعی شده اند که شهردار رشت علاوه بر بی اعتنایی به  مشکلات پیش رو از بررسی مطابات کارگران خود سرباز می زند.

در همین ارتباط برای شفاف سازی موضوع و رفع سوء تفاهم بین شورای شهر و شهرداری و آگاهی مردم از سطح کیفیت خدمات این سازمان موثر شهری، شهردار رشت در گفتگو با خبرنگار ۸دی نیوز با تاکید بر اینکه بدون شک شهرداری دارای مشکلات مالیاتی و زیر ساختی است، گفت: به نظر من ما برای رفع مشکلات شهر به جای حرف زدن و بیان مشکلات به تدبیر کارساز و تدوین برنامه های پیشنهادی نیاز داریم.

محمد ابراهیم خلیلی با اشاره به مسدود شدن حساب های شهرداری در چند ماه اخیر، اظهار داشت: حساب های شهرداری به خاطر کم کاری و بدهی های مالی دوره های قبل مسدود شده است و این مساله به دوره جدید من مربوط نمی شود.

وی همچنین در ادامه افزود: حکم قضایی انسداد حساب های شهرداری به دوره های گذشته به ویژه دهه های ۷۰ و ۸۰ بر می گردد و در حال حاضر با توجه به گذشت چند ماه از حکم تنفیذ بنده، بدهی های ۲۰ ساله شهرداری را در سال ۹۳ پرداخت می کنیم.

وی ادامه داد: اعضای معترض شورای شهر، یقینا از مشکلات مالی و شدت آن با خبر هستند، با این حال دایره حقوقی شهرداری نمی تواند با رای صریح مراجع قضایی مقابله کند، و طبیعتا با توجه به قوانین وضع شده عمل می کند.

khalili

این مسئول اجرایی با اشاره به این که تمام کارهای عمرانی، فرهنگی و … شهرداری در سطح شهر وابسته به تامین بودجه کافی لازم برای انجام کار است، گفت: بدن شک مشکلات مالی شهرداری در سال های اخیر سبب روند کند و عدم پیشرفت خدمات شهری  شده است و از آنجایی که هیچ کاری بدون تامین هزینه امکان پذیر نیست، کارها و طرح های شهرداری به نتیجه مطلوب نمی رسد.

شهردار رشت در مورد سوال فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای شهر رشت که چرا حقوق کارگران شهرداری به موقع پرداخت نمی شود، گفت: شهرداری حقوق کارگران خود را به موقع پرداخت می کند و مطالبات کارگرانِ مد نظر خانم شیرزاد مربوط به شرکت های پیمانکار طرف قرارداد با شهرداری هستنند، که این امر به شهردار و شهرداری مربوط نمی شود.

خلیلی با بیان اینکه انتظار مردم از مدیریت شهری زیاد است، تصریح کرد: اگر بگوئیم چرا اینطور و آنطور شد، مشکلی حل نمی شود و اگر بنشینیم و با طرح مشکلاتی که از گذشته به ما رسیده دست روی دست بگذاریم، نمک به زخم خودمان پاشیده ایم.

این مسئول اجرایی با تأکید بر اینکه بنده هیچ مشکلی با اعضای محترم شورای شهر رشت ندارم گفت: برای رسیدن به نتیجه مطلوب در کارها و جلب رضایت نسبی مردم از فعالیت های شهری، انتظار می رود به جای بیان مشکلات، با در نظر گرفتن توانایی و امکانات شهرداری، با طرح پیشنهاد و ارائه راهکارهای کارشناسی شده در جهت مدیریت، پیشرفت و خدمت رسانی بهتر بیش از پیش کوشا باشیم.

۲ ديدگاه

 1. سلام گفت:

  راست می گوید، وا… زمان داستان سرایی و حرف های انتخاباتی گذشته است… الان وقت کار است. شما را قسم به مقدسات دست از این رفتار های بی منطق و حرف های غیر کارشناسی بردارید، این آدم سالم است، کمک کنید که مشکلات شهر حل شود. مردم بعد از خدا بهترین شاهد اعمالتان هستند و از اشتباهاتتان نمی گذرند…

 2. سید سجاد گفت:

  آقای شهردار شما برو از وکیل دوله دستور بگیر…

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه