بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳-۸:۳۹ ق.ظ
کد خبر : 33710
نسخه چاپی نسخه چاپی

میتینگ اصلاحاتیان یا بزرگداشت آیه الله احسانبخش؟!؟

مرحوم احسانبخش بارها در نماز جمعه خود در مهدیه و مصلای رشت این جریان و اقداماتشان را محکوم کرده بود. ضمن اینکه آنان تحت عنوان (جریان چپ)از جایگاهی در آن بیت برخوردار نبودند و آنان نیز مرحوم احسانبخش را قبول نداشتند.

بر اساس تصمیم بیت مرحوم آیه الله احسانبخش(نماینده فقید مقام معظم رهبری در گیلان) قرار است مجید انصاری سخنران مراسم روز ۱۳ خرداد در مصلای رشت باشد. البته قرار نیست سالگرد ارتحال امام جمعه فقید رشت به یک میتینگ برای جریان اصلاحات تبدیل شود و فکر میکنم پیشنهاد دهنده و تصمیم گیرنده دچار اشتباه شده اند.

خوب است بدانیم مرحوم احسانبخش بارها در نماز جمعه خود در مهدیه و مصلای رشت این جریان و اقداماتشان را محکوم کرده بود. ضمن اینکه آنان تحت عنوان (جریان چپ)از جایگاهی در آن بیت برخوردار نبودند و آنان نیز مرحوم احسانبخش را قبول نداشتند.

اینجانب سوالاتی دارم که امیدوارم قبل از ورود آقای مجید انصاری به رشت پاسخی دریافت کنم :

۱_آقای مجید انصاری اصولا چه شناختی نسبت به آن مرحوم داشته تا بتواند از فضایل و مختصات او برای مردم رشت سخن بگوید؟

۲_جریان اصلاحات یا همان جریان چپ و یا مجمع روحانیون چه نسبتی با آیه الله احسانبخش داشتند؟ دوستان مجید انصاری در این استان بارها و بارها با آن مرحوم درگیری داشتند و اصولا سنخیتی بین این بیت و آن جریان وجود ندارد.

۳_مرحوم آقای احسانبخش نماینده ولی فقیه در این استان بوده فلذا رفتارو گفتارو منش و سوابق سخنران  جلسه ایشان نیز می بایستی متناسب با آن مرحوم باشد.

آیا آقای مجید انصاری میتواند نسبت به عملکرد موسوی و کروبی و یا رفتارهای هنجار شکنانه جریان فتنه در انتخابات۸۸ اعلان بیزاری کند؟

آیا مجید انصاری میتواند نسبت به حضور منافقین و گروهکهای ملحد و ضد انقلاب در جنجالهای انتخاباتی فتنه ۸۸ نظر خود را رسما اعلان کند؟

آیا مجید انصاری میتواند رسما مرز بین خود و رفقای مفتون در جریان فتنه ۸۸ و یا اصطلاحا سران فتنه را روشن کند؟

آقای انصاری عضو مجمع روحانیون به مسئولیت مهدی کروبی است. آیا میتواند دیدگاهش را در مورد شخص کروبی اعلان کند؟

به هر حال آقای انصاری به عنوان عضو جریان اصلاحات مدافع جدی موسوی بوده و در میتینگ ها حضور یافته بود و در همه مراحل قبل، حین و پس از انتخابات ۸۸ حضوری فعال داشته و در تجمع و تحریک و احیاء فضای اعتراض نقش اساسی داشته و طی ۶ماه در همه عرصه ها و خیابانها حضور می یافته و رسما در میدان آزادی گفته است “که ما با همه توان واستادیم، پرونده کاملی از تخلفات آماده کرده ایم و واستادیم.” و هیچ کس نقش این رجل سیاسی را در کشاندن مردم به خیابانها نمیتواند انکار کند.

ما اگر سخنان تند و حملات  بی مهابای ایشان به شورای نگهبان و جریان اصولگرا را فراموش کنیم و اگر رفت و آمدها و رفاقتهای ایشان را با جریان برانداز در دوران اصلاحات به فراموشی بسپاریم، هرگز فیلم های موجود ایشان در دفاع از اقدامات نابخردانه موسوی را نمی توانیم فراموش کنیم.

بدیهی است دادن پست معاونت از سوی دکتر روحانی رئیس جمهور به چنین شخصی هرگز نمیتواند گناهان و تخلفات ایشان را پاک کند. امیدواریم شخص دکتر روحانی پاسخ لازم را در قبال این انتصاب داشته باشند.

ما تا کنون نشنیده ویا ندیده ایم جناب مجید انصاری نسبت به جریان فتنه، به خیابان کشیدن مردم ،موسوی و کروبی، آتش زدن مغازه های مردم در تهران ،سوزاندن مغازه و بیت المال، مورد ضرب و شتم قرار دادن بسیجیان، پاره شدن عکس امام در دانشگاه، شعارهای اهانت بار، آتش زدن پرچم امام حسین (ع) در عاشورای۸۸، حمایتهای اسرائیل و آمریکا و انگلیس و اروپائیان از جریان فتنه، تا کنون اعلان برائت، اعلان بیزاری و یا اعلان نارضایتی از این اقدامات کرده باشد و یا محکوم کرده باشد و این درخواست را هم اکنون نیز از ایشان داریم.

در پایان با صراحت اعلان میکنیم اگر ایشان سخنران مراسم تجلیل از مرحوم احسانبخش باشد، چون این مراسم عمومی است حتما حضور خواهم یافت و این سوال را با صدای بلند از آقای مجید انصاری خواهیم داشت و اگر پاسخگو نباشد می بایستی مسئولین مربوطه برگزاری مراسم، زمان مناسب در اختیار جریان اصولگرا قرار دهد تا از مواضع نظام دفاع کند.

۱۰ ديدگاه

 1. sara irani گفت:

  تمامش کن…

 2. نادر گفت:

  آقای کربلایی من کاری به سفر انصاری و امثال ایشان ندارم ولی این حق به جانب صحبت کردن شما که غیر بومی هستید و اهل قم هستید خیلی واسم جای تعجب داره و اینکه : ۱- چرا در دولت احمدی نژاد شما فقط سکوت کردید و و تعریف و تمجید میکردید ؟ ۲ – چرا نسبت به جریان انحرافی در استان و کشور هرگز موضع نگرفتید آیا مسائلی پشت پرده بود ؟ ۳- فرزندان شما چه جوری در دولت اصولگرا سر کار رفتند ؟ …

  • 3fQIDrM4PT7LDyVwoeDral7EtJx5jzE_Rc-lNsXS96s. گفت:

   هرسه سوالی که پرسیدید بدون منشا وغلط است. به جای این حرفها تکلیفتان را باجریان ضدانقلاب که نمودش در فتنه بود مشخص کنید

 3. احمد گفت:

  کدام فرزند کربلایی در جایی مشغول است ؟ لطفا فرا فکنی نکنید !

 4. همسايه گفت:

  حالا شماره ۳ رو اشتباه گفت ولی بقیه اش چی؟ چرا افراد افراطی ای مثل ایشون فکر میکنن مدافع نظام و ارزشهای اون هستن و بقیه چیزی نمی فهمن؟ تو این ۸ سالی که فرصت دفاع از ارزشهای نظام رو داشتند، چیکار می کردن؟

 5. مهدی ازرشت گفت:

  اگربخواهیم منصفانه برخوردکنیم می بینیم سه سئوالی که ازآقای کربلایی شده درست نیست وی درخصوص وجودجریان انحرافی دردولت احمدی نژادسکوت نکرده ودائم انتقادمیکرد.فرزندان ایشان هم که همه یا درحال تحصیلندیا خانه دار.واینکه میگویید بومی نیست اهل قم است باید دید کدامیک از مسئولین شاغل درتهران -تهرانی اند.ازحضرت امام گرفته تارده های پایینی مدیران نظام.اگربحث قومیتی باشد همه باید دراستان خودشان مدیریت کنندنه درتهران.شایدبگوییدتهران فرق میکندچون پایتخت است اماخداوکیلی درهمین گیلان ماهمه مدیران کل ومسئولین بومی وگیلانی انداگرجواب مثبت است ازاطلاعات ناقص است.ازطرفی دیگر استاندارهم بایددراینجورمواقع هوشیاری بیشتری داشته باشدکه کلاه سرش نرود.

 6. علیدوست گفت:

  حاج حسن عزیز
  بزار این آقایون معاند نظام هرچی دوست دارن بر علیهت نظر بزارن
  ولی بدون که خدا خودش داره می بینه که چقدر داری برای گیلان زحمت می کشی

  • همسايه گفت:

   از کی تا حالا حاج حسن! و طرفداران ایشون شدن تجسم جسمانی نظام! که مخالفانشون می شن معاند نظام؟! قطعاً خدا بهتر از همه ما میدونه که زحمات ایشون بخاطر چیه!(بخاطر گیلان یا بخاطر خ . . .)
   خدایا این انقلاب و کشور را از شر افراطیون(از هر جناح و قوم) حفظ بفرما.

 7. سینه سوخته گفت:

  اقا به داد مردم برسید جای این حرفها پسر ریس دفتر […] با استفاده از نامه و امضا پدرش خط موبایل فرد رو میزنه به نام خودش شکایت هم میکنی هیچکی چون پسر فلانیه پیگیری نمیکنه اسناد در بازرسی مخابرات استان موجوده

 8. سید گفت:

  ای کاش کمی برای مرحوم احسانبخش حرمت قائل بودید.
  آری احسانبخش اصلاح طلب نبود ولی اگر جوانان خاطرات ایشان رو بخونن می فهمند که علت خروج ایشون از حزب جمهوری اسلامی مخالفت با دیدگاههای افراطی اشخاص تندرو از جمله[…]!
  احسانبخش یک اعتدال گرای واقعی بود. نه چپ بود و نه راست!

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه