تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۷-۱:۱۸ ب.ظ
کد خبر : 336199
نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها:

طرح بارورسازی ابرها در بخش مرکزی ایران اجرا می‌شود

رئیس مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها گفت: طرح بارورسازی ابرها در بخش مرکزی کشور از نیمه دوم آبان آغاز می‌شود.

به گزارش ۸دی، فرید گلکار، از اجرای طرح بارورسازی ابرها در بخش مرکزی کشور از نیمه دوم آبان ماه خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر در حال تجهیز هواپیمای بارورسازی برای انجام پروژه هستیم.

رئیس مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها افزود: برای انجام پروژه در مناطق مرتفع استان و جاهایی که امکان افزایش بارش فراهم باشد برنامه‌ریزی کردیم و در مرحله بعد بقیه مناطق کشور را در دستور کار خود قرار می‌دهیم.

گلکار وضعیت بارندگی در سال جاری را امیدور کننده دانست و اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته میزان بارش در پاییز امسال در اکثر مناطق کشور نرمال است اما در زمستان نیازمند گذشت زمان هستیم.

وی در رابطه با تامین اعتبارات برای اجرای پروژه بارورسازی ابرها هم اظهار داشت: بحمدالله در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته و علاوه بر این با توجه به نیاز شدید کشور و کمبود امکانات در این زمینه، نیروی هوافضای سپاه نیز با در اختیار قراردادن امکانات خود نظیر هواپیما و پهباد می‌تواند کمک قابل توجهی برای اجرای این پروژه به ما بکند و الحق والانصاف همکاری بسیارخوبی با ما داشته‌اند.

رئیس مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها با بیان این مطلب که هواپیمای بارورسازی ابرها باید از یک سری امکانات ویژه برخوردار باشد اظهار داشت: این امکانات شامل از تجهیزات پرتابی و تزریق مواد باروری گرفته تا سنسورهایی که کار اندازه‌گیری بعضی از پارامترهای هواشناختی را برعهده دارند است.

وی با قدردانی از همکاری سپاه پاسداران در موضوع بارورسازی ابرها گفت: جهت فراهم‌سازی امکانات برای اجرای پروژه در امسال، از سال گذشته تاکنون ارتباطات موثر و خوبی بین مرکز و سپاه برقرار بوده است.


منبع : تسنیم
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه