تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۷-۷:۱۲ ق.ظ
کد خبر : 336067
نسخه چاپی نسخه چاپی
نماینده انزلی در گفتگو با 8دی:

دولت در واکنش به بازداشت دیپلمات ایرانی اقدام متقابل انجام دهد/ وزارت خارجه ایران طبق معمول با گفتار درمانی جلو می رود

نماینده مردم انزلی در مجلس در واکنش به بازداشت دیپلمات ایرانی، گفت: دیپلمات ما کاری نکرده است و توطئه کاملا مشخص است اما چرا هیچ اقدام متقابلی از سوی وزارت خارجه ایران انجام نمی شود.

حسن خسته بند در گفت و گو با خبرنگار ۸دی با اشاره به گذشت بیش از ۱۰۰ روز از بازداشت اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی، اظهار کرد: این رفتار در اصول دیپلماتیک باوجود ضوابط و قوانین موجود پذیرفته شدنی نیست.

وی افزود: تحت اطلاعاتی توسط موصاد و سیا و با همکاری منافقین پروژه ای تعریف کردند تا آن زمان که رییس جمهور به آمریکا سفرکرده بود این قضیه را تحت شعاع قرار دهند.

نماینده مردم انزلی در مجلس با بیان اینکه آمریکا هم در این قضیه شیطنت می کند، گفت: متأسفانه وزارت امور خارجه ما طبق معمول همیشه با گفتار درمانی جلو می رود.

خسته بند با بیان اینکه اکثر دیپلمات هایی که در کشور ما هستند مطمئن هستم که کار خیلی از آنها شغل شریف جاسوسی! برای کشورشان است، گفت: حتی برخی از این ها برای آمریکا و رژیم صهیونیستی اطلاعات جمع آوری می کنند و این ها قابل شناسایی هم هستند.

نماینده مردم انزلی در مجلس با بیان اینکه اگر چنین رفتاری با این دیپلمات ها در داخل ایران می شد کمپانی های تبلیغاتی این کشور ها تمام دنیا را علیه کشور ما می شوراندند، اضافه کرد: نمونه بارز آن جاسوسانی است که در کشور ما تحت عناوین اقتصادی، محیط زیست و امثالهم جاسوسیشان محرز است.

خسته بند تأکید کرد: به طور مثال در مورد جاسوسانی که در ایران در قالب تاجر و کارشناس محیط زیست و… اعتراف کردند همین کشورها علیه ما موضع گرفتند و بمباران تبلیغاتی راه انداختند و حقوق بشر و انواع اقسام را مطرح می کردند.

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دیپلمات ما کاری نکرده است و توطئه کاملا مشخص است، بیان کرد: چرا هیچ موضع متقابلی از سوی وزارت خارجه ایران نمی شود.

خسته بند با بیان اینکه حداقل وزارت امورخارجه ایران باید برخورد متقابل بکند، اظهار کرد: چرا نباید برخورد متقابل شود؟! متأسفانه دولت ما در این بخش طبق معمول ضعف دارد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه