تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۷-۷:۳۰ ب.ظ
کد خبر : 335997
نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون رئیس جمهور در رشت:

دولت مسئول تامین رفاه اجتماعی آحاد ملت است نه فقط کارمندان/ یکی از هدر دهندگان جدی منابع هستیم

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه متاسفانه یکی از هدر دهندگان جدی منابع هستیم، گفت: باید با بهره‌وری منابع این هدررفتگی را جبران کرد که با روش‌های چون اداره امور و هزینه منابع انجام می‌شود.

به گزارش ۸دی، جمشید انصاری در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان گیلان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در سالن همایش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با اشاره به اینکه ارائه هر خدمتی نیازمند تامین منابع مالی نیست اظهار کرد: نباید انجام همه امور را با تامین منابع گره زد.

وی با بیان اینکه متاسفانه یکی از هدر دهندگان جدی منابع هستیم تصریح کرد: باید با بهره‌وری منابع این هدررفتگی را جبران کرد که با روش‌های چون اداره امور و هزینه منابع انجام می‌شود.

 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تصریح کرد: باید از رویکرد منابع‌محور به سمت رویکرد مدیریت‌محور حرکت کرده و اگر در این زمینه برنامه مدیریتی نداشته باشیم بخش قابل توجهی از منابع هدر می‌رود.

انصاری با تاکید بر کاهش هزینه‌های ارائه خدمات به مردم تصریح کرد: متاسفانه در عرصه رقابتی کردن ارائه خدمات در کشور موفق نبودیم.

وی خواستار کاهش هزینه‌های اضافی در دستگاه‌ها شد و بیان کرد: باید روش‌های انجام کار به گونه‌ایی تغییر که از هزینه‌های اضافی کاسته و آن هزینه صرف امور جدید شود.

 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در ادامه به رابطه نیروی انسانی با دولت اشاره و اظهار کرد: باید رابطه کارفرمایی و جبران خدمت که رابطه‌ایی منطقی و درست است بین نیروی انسانی و دولت حاکم باشد.

وی با انتقاد از رابطه اجتماعی و رفاهی بین کارمندان و دولت ادامه داد: دولت مسئول تامین رفاه اجتماعی آحاد ملت است نه فقط کارمندان دولت و مدیران نباید رابطه اجتماعی و رفاهی با کارمندان داشته باشند.

 انصاری ادامه داد: مسئولیتی در قبال تامین هزینه‌های اضافی کارمندان نداشته اما در برابر خدمتی که به دولت و مردم ارائه می‌دهند مسئول هستیم.

وی در ادامه پست سازمانی را ظرفیت کار تمام وقت برای یک فرد درون دستگاه تعریف کرد و افزود: تفویض اختیار جابجایی پست‌ها در داخل دستگاه‌ها به وزارتخانه‌ها داده شده اما جابجایی بین دستگاهی مشکل‌ساز خواهد بود.

 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اضافه کرد: همچنین استاندار و شورای راهبری توسعه مدیریت می‌توانند نیروی انسانی درون شهری را بدون موافقت کارمند تغییر دهند اما جابجایی بین شهری کارمند نیازمند موافقت وی است.

وی در ادامه به دولت الکترونیک اشاره و با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۰ خدمت در دولت وجود دارد تصریح کرد: از این تعداد، ۸۰۰ خدمت قابلیت واگذاری و برون سپاری دارند که باید در دولت الکترونیک تحقق یابد.

 انصاری با بیان اینکه در استان گیلان تنها ۱۰۰ خدمت واگذار شده است افزود: استان باید با الزام دستگاه‌ها در برون‌سپاری وظایف، در این زمینه موفق‌تر عمل کند.

 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در ادامه با ابراز مخالفت از افزایش نیروی انسانی در حوزه فناوری اطلاعات گفت: سرعت تغییرات در حوزه فناوری بالاست و نیروی انسانی مشغول در این حوزه باید برخوردار از سواد فناوری اطلاعات بوده و دانش خود را بروز کنند.

 وی با بیان اینکه تامین اعتبار هر استان بر اساس نیروی انسانی شاغل در استان است نه پست سازمانی گفت: کارکنان قراردادی باید در پست‌های سازمانی انجام وظیفه کنند.

 

** مدیریت منابع انسانی باید اولویت‌ها و انگیزش در بین کارکنان را افزایش دهد

مصطفی سالاری استاندار گیلان نیز در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در سالن همایش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برگزار شد اظهار داشت: مدیریت منابع انسانی از تصمیم‌گیرندگان اصلی در حوزه مدیریت است.

وی با بیان اینکه نباید بین کارکنان تفاوت قائل شد اشاره و خاطر نشان کرد : مدیریت منابع انسانی باید اولویت‌ها و انگیزش در بین کارکنان را افزایش دهد.

سالاری با اشاره به اینکه دستگاه‌ها از مقاومت در واگذاری برخی مسئولیت‌ها به دفاتر پیشخوان خودداری می‌کنند افزود: با طرح‌ها و پیشنهادهای دستگا‌ه‌ها مرتبط با دولت الکترونیک استقبال و تأمین مالی آن را انجام می‌دهیم.

 

 

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه