تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۷-۱۱:۱۲ ق.ظ
کد خبر : 335692
نسخه چاپی نسخه چاپی

عوامل خطر در بروز سرطان سینه

مسئول پویش ملی پیشگیری از سرطان پستان، با اشاره به آغاز این پویش در بسیای از شهرهای کشور، گفت: استعمال سیگار، قلیان، مصرف الکل، آلودگی هوا و عدم تحرک از جمله عوامل خطر بروز سرطان سینه است.

به گزارش ۸دی، حسام‌الدین عراقی، در ارتباط با پویش ملی پیشگیری از سرطان پستان، اظهار داشت: این پویش با هدف آگاه‌سازی عمومی جامعه درباره خودمراقبتی، شناخت، تشخیص زودهنگام ابتلا به سرطان و پیشگیری از ابتلا به آن با استفاده از روش‌های مختلف اطلاع‌رسانی و آموزشی تشکیل شده است.

وی افزود: سرطان سینه در زنان از سرطان‌هایی بوده که بیشتری آمار را به خود اختصاص داده و در صورتی که دیر تشخیص داده شود، احتمال مرگ و میر در آن نیز بیشتر خواهد شد.

مسئول پویش ملی پیشگیری از سرطان پستان گفت: خودآزمایی و سبک زندگی سالم احتمال ابتلا به سرطان سینه را کاهش می‌دهد و متأسفانه گاهی زنان وقتی که به پزشک مراجعه می‌کنند این سرطان در مراحل بالایی قرار داشته و سبب می‌شود که موفقیت درمانی به خوبی انجام نشود.

عراقی بیان داشت:‌این بیماری نیز گاهی به دلیل تابو بودن سبب می‌شود که زنان آن را بروز ندهند و متأسفانه تعدادی از مردان نیز جهت انجام طلاق به دلیل این بیماری همسرشان اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به ضرورت اصلاح نگرش نسبت به این بیماری گفت:NGOها یا سازمان‌های مردم‌نهاد نقش مؤثری را می‌توانند در آگاه‌سازی مردم در مورد این بیماری انجام دهند و با تشویق مردم به سبک زندگی سالم و آموزش خودآزمایی احتمال ابتلای کمتر زنان را به ارمغان بیاورند.

مسئول پویش ملی پیشگیری از سرطان پستان، مصرف دخانیات همچون سیگار و قلیان، مصرف الکل، آلودگی هوا و آب، عدم تحرک و استفاده از غذاهای پرچرب و پرنمک را از عوامل خطر در بروز سرطان سینه اعلام کرد و گفت:‌با انتخاب شیوه زندگی سالم زنان می‌توانند از ابتلای خود تا حدود زیادی از سرطان پیشگیری کنند.

عراقی گفت: پویش ملی پیشگیری از سرطان پستان با شعار همه با هم به پیش برای پیشگیری از سرطان سینه از روز گذشته در بسیاری از شهرهای کشور از جمله تهران، کاشان، کرج، ارومیه، شهرکرد، مشهد و … به همت مؤسسه خیریه بهنام بهشت‌پور در حال برگزاری است.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه