تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۷-۹:۲۴ ب.ظ
کد خبر : 335019
نسخه چاپی نسخه چاپی

امضای سند برنامه همکاری مشترک وزارت ورزش و جوانان با یونیسف

طی مراسمی در دفتر امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان «برنامه همکاری وزارت ورزش و جوانان و یونیسف» در دو بخش ورزش و جوانان، به امضای طرفین رسید.

به گزارش ۸دی،و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، با تلاش های مجدانه سند برنامه همکاری مشترک وزارت ورزش و جوانان با یونیسف ظهر امروز امضا شد.

بر اساس این گزارش، سند مذکور با حضور ویل پارکس نماینده یونیسف، در دفتر  امور بین الملل وزارتخانه، برای  اجرای برنامه همکاری مشترک در زمینه ورزش و جوانان از طریق تبادل تجربیات، اطلاعات و آشنایی با برنامه ها و مدل های برنامه ریزی روز دنیا، به امضا رسید.

ماندانا رسولی مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان ضمن ارائه گزارش از روند شکل گیری و بررسی محتوای برنامه همکاری و با ابراز خشنودی از به نتیجه رسیدن آن، گفت: خانواده ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران جهت عملیاتی شدن مفاد این برنامه تمام تلاش خود را به کار خواهند بست.

ویل پارکس نماینده ی یونیسف در تهران نیز ضمن تشکر از تلاش های وزارت ورزش و جوانان  در نهایی سازی سند مذکور، آمادگی خود را جهت بسط همکاری ها برای توسعه ارتباط بهینه با سایر کشورهایی که تاکنون در این خصوص با یونیسف همکاری کرده و تجربه موفق داشته اند اعلام کرد.

این برنامه همکاری  شامل مواردی در حوزه ی جوانان با موضوعاتی نظیر حمایت از اقدامات بروزرسانی و طراحی سند راهبرد وزارت ورزش و جوانان، حمایت از ابتکارات جوانان ، حمایت از برگزاری جلسات مشاوره ملی در خصوص سند راهبرد ملی جوانان است .

همچنین در بخش ورزش، این سند  شامل موضوعاتی مانند: حمایت از تدوین برنامه ملی ورزش برای ارتقای مشارکت و حضور کودکان و نوجوانان، حمایت از ارتقای رشد و توسعه کودکان و نوجوانان از طریق استعدادیابی ورزشی ، حمایت از تدوین طرح ملی مبتنی بر جامعه برای ارتقای فعالیت جسمانی و پیشگیری از اضافه وزن(چاقی)در میان کودکان و دختران نوجوان در مناطق کم برخوردار است.
شایان ذکر است این توافق در چارچوب برنامه های آنداف (United Nations Development Assistance Framework)صورت پذیرفته است.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه