تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۳۹۲-۱۰:۴۲ ق.ظ
کد خبر : 3341
نسخه چاپی نسخه چاپی
دانشجو:

عجله دارند همه را عوض کنند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به اخباری که این روزها در محافل رسانه‌ای و غیررسانه‌ای مطرح می‌شود پاسخ داد.

به گزارش ۸دی نیوز، فرهاد دانشجو در مصاحبه با کیهان با ابراز نارضایتی از اقدام اخیر هیئت امنای دانشگاه آزاد در تشکیل جلسه‌ فوق‌العاده این اقدام را نوعی بهانه‌تراشی خوانده و گفت: «در همه دانشگاه‌های دیگر هیئت ‌امنا پشتیبان دانشگاه هستند، اگر کسی اشکالی به دانشگاه بگیرد هیئت امنا ورود پیدا می‌کند و از دانشگاه حمایت می‌کند ولی اینجا همیشه می‌ترسیدیم که اگر مشکلی پیش بیاید هیئت ‌امنا بردارد و یک چیزی هم رویش بگذارد و داستان دیگری دربیاید لذا ما نمی‌توانستیم [به آنها] اعتماد کنیم… البته شاید اشتباه از ما بود که نمی‌توانستیم اعتماد کنیم ولی خب آنها هم کاری نکرده بودند که ما بتوانیم اعتماد کنیم.»

وی با بیان اینکه با توجه به تغییر فضای اجرایی کشور انتظار تغییر مدیریت دانشگاه را داشتیم گفت: «اما آمادگی اینکه به دلایل واهی بخواهند عزل کنند را نداشتیم.»

دانشجو با تشریح صورت جلسه مطرح شده توسط هیئت ‌امنای دانشگاه گفت: «دستور اول این است که به بررسی پرونده‌های حقوقی علیه دانشگاه آزاد بپردازیم در صورتی که مطابق با متن اساسنامه دانشگاه آزاد اصلا رسیدگی به پرونده‌های حقوقی جزء وظایف هیئت ‌امنا نیست!»

وی افزود: «مورد دیگر بحث درباره گزارش بازرس ویژه دفتر رئیس‌جمهور سابق است که اصلا ما نمی‌دانیم چطور چنین چیزی در دستور جلسه هیئت امنا قرار می‌گیرد؟ یک نفر دیگر از ما سوال کرده، هنوز پاسخ ما آماده نشده و آنها هم هنوز بررسی نکرده‌اند، فقط اطلاعاتی از ما خواسته شده، نه اتهامی زده شده و نه اثبات شده است، چطور این سر از دستور کار هیئت ‌امنا درمی‌آورد؟ در صورتی که جواب آن سوالات را خود هیئت ‌امنا می‌داند! یعنی هیئت امنا بودجه سال ۹۱ و ۹۲ را نمی‌دانسته؟ این را که خودشان تصویب کردند!»

وی در ادامه با تشریح بخش دیگری از سوالات مطرح شده گفت: «سوال‌هایی پرسیده‌اند که بعضی‌هایش واقعا خنده‌دار است؛ مثلا علت افتتاح حساب در بانک پاسارگاد شعبه سعادت‌آباد، یا علت برگزاری جلسات در برج میلاد؛ در صورتی که ما هیچ حسابی در آن شعبه نداریم و از سال ۹۱ هم که بنده ریاست دانشگاه را برعهده گرفته‌ام هیچ جلسه‌ای در برج میلاد برگزار نشده است».

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه سخنانش گفت: «ظاهرا این صورت جلسه که به امضای ۴ نفر رسیده با عناوین متفاوت ولی با نگاه تغییر رئیس دانشگاه شکل گرفته است و بعضی از اعضای جدید هیئت ‌امنا هم خیلی عجله دارند که سریع همه را عوض کنند!»

دانشجو در پاسخ به کیهان که «چه اتفاقی باید می‌افتاد تا مدیریت ۱۸ ماهه شما هم مثل مدیر قبلی دانشگاه ۲۹ سال ادامه داشته باشد؟» گفت: «بعضی‌ها دنبال انسان نمی‌گردند چون ممکن است مخالفت کند؛ حتی دنبال حیوان هم نمی‌گردند چون اگر راهش را سد کنند از راه دیگری عبور می‌کند؛ دنبال آدمی می‌گردند که هیچ باشد تا هر چه گفتند انجام شود، فرهاد دانشجو اینطور نیست؛ البته این را به صورت کلی می‌گویم، ربطی به دانشگاه آزاد ندارد!»

قطار عزل و نصب‌ها به دانشگاه‌ آزاد رسیده است تا این‌بار مدیران این دانشگاه به صورت اتوبوسی عوض شوند. ماجرا همان ماجرایی است که دکتر حداد عادل در مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری در رسانه ملی بیان کرد، همان‌گونه‌ای که اصلاح‌طلبان آن‌روز و البته اعتدال‌طلبان امروز آنقدر تکاندند تا جایی که حتی آبدارچی ادارات هم تعویض شد. این دفعه اما نوبت دانشگاه آزاد است تا زمزمه‌های تغییر فرهاد دانشجو تنها پس از ۱۸ ماه حضور در اتاق ریاست‌ این دانشگاه به گوش برسد. این مدت با توجه به سعه‌صدر هیئت ‌امنای دانشگاه آزاد در تحمل مدیریت ۲۹ ساله عبدالله جاسبی بسیار ناچیز به نظر می‌رسد.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه