تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۷-۱۱:۲۹ ق.ظ
کد خبر : 334032
نسخه چاپی نسخه چاپی

افزایش ۲۷ درصدی صادرات نفت ایران به هند در شهریور امسال

اطلاعات دریافتی از نفتکش‌ها و منابع صنعتی و کشتیرانی نشان می‌دهد ماه میلادی گذشته برابر با شهریور هند حدود ۵۲۸هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کرد، تقریباً یک درصد بیشتر از ۵۲۳هزار بشکه در روز در ماه اوت و حدود ۲۷درصد بیشتر از سال گذشته.

به گزارش ۸دی، واردات نفت ایران توسط هند در ماه سپتامبر نسبت به ماه گذشته افزایش محسوسی داشت چون بارگیری پالایشگاه‌ها به‌خاطر تأخیر در کسب مجوز از دولت برای استفاده از کشتی‌ها و بیمه ایران متوقف شده بود.

اطلاعات دریافتی از نفتکش‌ها و منابع صنعتی و کشتیرانی نشان می‌دهد ماه میلادی گذشته هند حدود ۵۲۸ هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کرد، تقریباً یک درصد بیشتر از ۵۲۳ هزار بشکه در روز در ماه اوت و حدود ۲۷ درصد بیشتر از سال گذشته.

یک منبع در یک پالایشگاه دولتی هند گفت: «پالایشگاه‌ها مجبور شدند تخلیه برخی از محموله‌های نفتی ایران را تا اواخر ماه اوت و اوایل سپتامبر به تأخیر بیندازند، چون مجوز دولت برای استفاده از کشتی‌های ایرانی و بیمه در هفته آخر اوت صادر شد، به همین دلیل نتوانستیم در ماه اوت بار را کاملاً تخلیه کنیم».

اطلاعات مؤسسه مالی بین الملل نشان می‌دهد صادرات نفت ایران قبل از اعمال تحریم‌های آمریکا بر بخش نفت این کشور در ۴ نوامبر، کاهش یافته است.

واردات نفت هند از ایران در ماه اوت در محاسبه با جولای یک‌سوم کاهش یافت چون اکثر بیمه‌کنندگان از معامله با ایران عقب کشیدند تا در رابطه با آمریکا مشکلی پیدا نکنند.

دو مقام پالایشگاه‌های دولتی هند اعلام کردند ۴۴ درصد مقدار نفتی که در ماه سپتامبر به هند رسید باید در ماه اوت برداشته می‌شد.

واردات نفت هند در ماه سپتامبر با وارد کردن دو میلیون بشکه نفت ایران توسط شرکت ریلاینس اینداستریز افزایش یافت.

ریلاینس، صاحب بزرگترین مجموعه پالایشگاهی جهان قصد دارد واردات نفت ایران را در ماه اکتبر یا نوامبر متوقف کند.

ایران همچنان سومین تأمین‌کننده بزرگ نفت هند پس از عراق و عربستان در ماه سپتامبر بوده است.

دهلی قصد دارد همچنان به خرید نفت ایران در دور جدید تحریمها ادامه دهد ولی وارداتش را کاهش داده تا مشمول معافیت آمریکا شود.

پالایشگاه‌های هند تا حالا سفارش خرید ۹ میلیون بشکه یا ۳۰۰ هزار بشکه در روز نفت ایران را در ماه نوامبر داده‌اند. پرادهان ، وزیر نفت هند تأکید کرد دو پالایشگاه هند در ماه نوامبر نفت ایران را دریافت می‌کنند.

بارگیری ماه نوامبر نفت ایران بسیار پایین‌تر از دوره زمانی آوریل تا سپتامبر است، در این فاصله واردات نفت هند از ایران ۴۰ درصد افزایش داشت و به ۶۲۷ هزار بشکه در روز رسید.

در دوره زمانی ژانویه تا سپتامبر واردات نفت ایران ۲۱ درصد افزایش یافت و به ۵۲۹ هزار بشکه رسید.

هند امیدوار بود در سال مالی جاری بتواند نفت بیشتری از ایران وارد کند چون تهران پیشنهاد تخفیف در هزینه حمل با کشتی را داده بود ولی تحریم‌های آمریکا همه چیز را بر هم زد.

انتهای پیام/۷۴*


منبع : تسنیم
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه