تاریخ انتشار : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳-۳:۳۴ ب.ظ
کد خبر : 33228
نسخه چاپی نسخه چاپی
حسن عباسی در دانشگاه گیلان:

آمریکا هر ۹ روز یک بحران برای ما ایجاد می کند/ بانک ها از صبح تا شب به مردم دروغ می گویند + تصاویر

رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه آمریکا به طور متوسط هر ۹ روز یک بحران برای ما ایجاد کرده است گفت: تمدنی که زنا و هم جنس بازی زنان و مردان را ترویج می کند با پر روی تمام قطع نامه صادر می کند.

به گزارش خبرنگار سرویس حوزه و دانشگاه ۸دی نیوز، حسن عباسی در جمع دانشجویان دانشگاه گیلان با اشاره به چالش های اقتصادی که غرب با آن مواجه است، اظهار کرد: امروز دنیا با چالش بزرگ اقتصادی دست و پنجه نرم می کند.
وی با اشاره به اینکه این وظیفه نسل جوان این است تا با درک درست و سنجیده شرایط جامعه را برای مقابله با بحران ها مهیا سازد گفت: امروز بسیاری از اساتید علم اقتصاد اعلام کردند که ما از آنچه تاکنون درس داده ایم توبه کرده ایم.
رئیس اندیشکده یقین دانشجویان را به بازدید از سایت توابین اقتصادی که توسط اقتصاددانان مطرح دنیا راه اندازی شده است دعوت کرد و افزود: در این سایت اقتصاددان های مطرح دنیا از تدریس مبنای اقتصاد نوین عذر خواهی کرده اند.
abbasi00005
عباسی با اشاره به شوک اقتصادی سال ۲۰۰۷بیان کرد: این نشان می دهد که وصل شدن به اقتصاد جهانی راه نجات ما نیست.
وی با اشاره به اینکه مولف کتاب سقوط آزاد امروز علم اقتصاد را سقوط کرده می داند اظهار کرد: پروفسور دیوید کورتن نیز در کتاب سرمایه داری فردا معتقد است خلق پول خلق ثروت نیست.
وی با تاکید بر چاپ اسکناس بدون پشتوانه خلق بدهی است خاطرنشان کرد: این عمل شیاد و متقلبانه کار دولت های دنیا است.
عباسی با تاکید بر اینکه این نقطه کلیدی است که آینده جامعه بشری را به چالش می کشاند تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که دولت ها برای جبران کسری بودجه پول چاپ می کنند.
وی با تصریح بر اینکه حزب دموکرات و جمهوری خواه آمریکا می خواهند که همه با پول آنها مبادله کنند گفت: امروز اقتصاددانان کشور سکوت کرده اند و به مردم نگفتند که مشکلات ما ناشی از تحریم هانیست بلکه معلول ضعف مدیریت و سوء مدیریت است.
رئیس اندیشکده یقین با اشاره به اینکه شهردار دیترویت شهر صنعتی امریکا ورشکستگی این شهر را اعلام کرده است اظهار کرد: اگر قرار است آمریکا کسی را نجات دهد اول خود را نجات دهد.
abbasi00003
وی بدهی کل اقتصاد ۲۰۰ کشور دنیا را طبق آمار صندوق جهانی و بانک بین المللی پول ۵۲ تریلیون دلار عنوان کرد و گفت: غول های اقتصادی جهان و پیشرفته ترین کشورهای دنیا امروز دچار سقوط شده اند.
عباسی با تصریح بر اینکه در مسیر آینده شناسی ۱۳ ابر مسیر تعیین شده است گفت: در این مسیر بدهی ،پیری ،اضطراب ،بیماری ،افسردگی و شهر نشینی مفرد دنیا را تهدید می کند.
وی با بیان اینکه ما در دریافت وام از بانک ها اول هستیم گفت:در شهر ها و روستاهای ما زیباترین ساختمان ها برای بانک هاست و هزینه تبلیغات بانک ها در رسانه ها میلیارد تومان است.
رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه هر جا سخن از اعتماد است نام آنکه فرار کرده است می درخشد گفت: بانک ها از صبح تا شب به مردم دروغ می گویند.
abbasi00001
عباسی با بیان اینکه ما با سه نوع ربا مواجه هستیم گفت: ربای جهانی که دلار را مبنا قرار می دهد و ربای دوم ربای دولتها و ربای سوم ربای بانک ها هستند.
رئیس اندیشکده یقین با تاکید بر اینکه در آیات سوره رم و بقره به ربا اشاره شده است ،تصریح کرد: زکات و صدقه که ثروت را زیاد می کند.
وی با تصریح بر اینکه این ترجمه اقتصاد کورتن است که خلق پول خلق ثروت نیست اظهار کرد: قرآن برای این نیست که موقع ازدواج در دست بگیرید و یا برای سفر از زیرش رد شوید قران راه و روش زندگی است.
عباسی با تاکید بر اینکه صدقه شامل ۸ گروه و ساختار می شود اظهار کرد: باید با توجه به آیات قران این امر برای مسئولانی که اقتصاد صدقه ای را به تمسخر می گیرند آموزش داده شود چرا که این امر با صدقه داخل صندوق صدقات متفاوت است.
وی قطع ارتباط با سازکار مبنا قرادادن دلار را در حرکت دولت در مراوده با روسیه مورد تاکید قرارداد و گفت: این امر ما را از وابستگی به دلار خارج می کند.
وی با اشاره به سخنان امام راحل که فرمودند پول نباید کار کند گفت: پول نباید خودش را خرید و فروش کند و این باید مطالبه عمومی در کشور شود که بازار سرمایه نباید سد راه بازار صنعت ،کشاورزی ،هنر و… شود.
رئیس اندیشکده یقین با اشاره به مذاکرات ژنو گفت: این مذاکرات خوب است اما نباید امید داشته باشیم که نتیجه مطلوب بگیریم.
abbasi00002
وی با تاکید بر اینکه آمریکا به طور متوسط هر ۹ روز یک بحران برای ما ایجاد کرده است گفت: تمدنی که زنا و هم جنس بازی زنان و مردان را ترویج می کند با پر روی تمام قطع نامه صادر می کند.
عباسی با تاکید بر اینکه تمدن نکبت آمریکا با زرق و برقش چشم دولتهای دنیا را گرفته است گفت:به فرموده امام راحل امریکا ذاتا تروریست است و فساد را ترویج می کند.
وی تصریح کرد: در توافق ژنو فرزندان انقلاب زحمت می کشند تا شرایط به نفع ما تمام شود اما دشمن قابل اعتماد نیست.
abbasi00004

۳ ديدگاه

 1. فرصتی می‏خواهی تا فارغ از هیاهوی پایان‏ ناپذیر زندگی، چند روزی با خودت خلوت کنی.

  فرصتی می‏خواهی تا معتکف کوی عشق شوی.

  اعتکاف، فرصت خلوتی عاشقانه است

  اعتکاف، احرامی‏ست در میقات حضور، با نور و شعور.

  اعتکاف، تطهیر قلب‏هاست در سجاده سبز «توبه».

  اعتکاف، تفرج روح است در خلوت عشق.

  اعتکاف، تمرین خودسازی است.

  اعتکاف، فرصتی است برای سبز شدن.

 2. حجت گفت:

  حسن عباسی: این مذاکرات خوب است اما نباید امید داشته باشیم که نتیجه مطلوب بگیریم.
  نظر علی علیزاده: از مذاکره چه گرفتید؟ هر دفعه سوال می پرسید با جنگ با آمریکا می شود به جایی رسید؟ بله ۳۵ سال با آمریکا جنگیدیم و توی دهانش هم زدیم نظام و مملکت را هم حفظ کردیم ، اما شما با مذاکره چه غلطی کردید؟ نتیجه مذاکراتتان چه شد؟

نظرات خوانندگان
 • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
 • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
 • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
 • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه