بایگانی

یادداشت

تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳-۱:۲۳ ب.ظ
کد خبر : 32996
نسخه چاپی نسخه چاپی
جوابیه بسیج دانشجویی کشور:

وزارت اطلاعات، اتهام امنیتی روزنامه قانون به بسیج دانشجویی را پیگیری نماید

روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی در جوابیه ای به روزنامه قانون نوشت: جا دارد وزارت محترم اطلاعات ضمن بررسی این موضوع برخورد قانونی مقتضی را به عمل آورد.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی ۸دی نیوز، روزنامه اصلاح طلب قانون روز گذشته به دلیل اتهام و نشر اکاذیب از سوی دادستانی تهران توقیف شد.

این روزنامه که سوابق هتاکی بسیاری به مقدسات اسلام و انقلاب در کارنامه خود دارد، روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت با درج گزارشی از همایش “دلواپسیم” در مطالبی عجیب و توهین آمیز به نهاد مقدس بسیج حمله کرد.

روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی کشور با ارسال نامه و جوابیه ای به این روزنامه از وزارت اطلاعات خواست تا موضوع را به طور جدی پیگیری کند.

متن کامل این جوابیه به شرح زر می باشد:

مدیر مسئول روزنامه قانون
سلام ‌علیکم

با صلوات برمحمد (صلی‌الله علیه) و آل محمد (علیهم‌السلام)، بدینوسیله به اطلاع می‌رساند با توجه به درج مطلبی تحت عنوان (دلواپسی نژادها!) در شماره ۴۱۶ آن روزنامه مورخه ۱۴/۲/۹۳ و انتشار مطالب توهین‌آمیز، خلاف واقع و اتهام‌زنی‌های بی‌پایه و اساس به سازمان بسیج دانشجویی کشور درخصوص برگزاری همایش بزرگ منتقدین ژنو در محل لانه جاسوسی سابق، لازم است به استناد ماده ۲۳ قانون مطبوعات در اولین شماره و در همان صفحه و ستون توضیحات این سازمان منتشر گردد:
۱) متأسفانه روزنامه‌ای که خود را در جبهه زنده باد مخالف من! تعریف می‌کند، اینگونه مغرضانه با یک تجمع نقادانه برخورد نموده و اسفناک‌تر از آن اینکه با توهین، افترا، مطالب خلاف واقع و با ادعاهای نخ نما شده، کلام دشمن را به کام گرفته و علیه یک تشکل دانشجویی می‌تازد.
۲) بسیج دانشجویی در راستای تکلیف انقلابی خود و رسالتی که آن عزیز سفر کرده حضرت امام خمینی (ره) برای این شجره طیبه بنا نهاد، نمی‌تواند به مسائل پیرامون خود به ویژه مباحثی که در مواجهه با جبهه استکبار است بی‌تفاوت باشد، لذا هیچ‌گاه هدفی جزء رصد هوشمندانه و نقد دلسوزانه نداشته و ندارد، موضوعی که ریاست محترم جمهوری نیز بارها به آن اشاره کرده است. متأسفانه غبار آلود کردن فضا توسط رسانه‌های که مدعی حمایت از دولت! هستند هیچ‌گاه به معنای واقعی کلمه به نفع دولت نبوده و نخواهد بود.
۳) برگزاری همایش بزرگ دلواپسیم اقدام قابل تحسین جمعی از تشکل‌های دانشجویی از جمله؛ کمیته دفاع و صیانت از منافع ملی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، دفتر تحکیم وحدت، جامعه اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی برخی از دانشگاه‌های تهران،… در جهت نقد عالمانه توافق‌نامه ژنو و همچنین کارشکنی نامعقولانه در لغو مکان از پیش تعیین شده، این سازمان ظرفیت مکانی خود را با درخواست این تشکل‌ها در اختیار این برنامه قرار داد.
۴) استفاده از جملات سخیفی چون سازمان بسیج دانشجویی یا سازمان پایداری، فلج کردن دولت، این جماعت، عامل تهیه و توزیع مستند من روحانی هستم و… از مصداق بارز توهین، افترا، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی است.
۵) صرف‌نظر از دیگر مطالب منتشر شده، طرح مباحث برخورد انقلابی توسط این سازمان و وقایع سال ۷۸ و ترورهای دوران اصلاحات یک اتهام امنیتی نخ نما شده و البته حساب شده‌ای است که جا دارد وزارت محترم اطلاعات ضمن بررسی این موضوع برخورد قانونی مقتضی را به عمل آورد.
بدیهی است این سازمان حق خود را برای پیگیری موضوع از مراجع قضایی محفوظ می‌داند.

روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه