تاریخ انتشار : ۱ مهر ۱۳۹۷-۱۰:۳۹ ب.ظ
کد خبر : 329911
نسخه چاپی نسخه چاپی

طرح جدید مجلس برای تعیین تکلیف تحقیق و تفحص‌ها +جزئیات

عضو کمیسیون قضایی مجلس جزئیات جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش را تشریح کرد.

به گزارش ۸دی، محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه عصر امروز (یکشنبه، اول مهر) کمیسیون متبوعش، گفت: بررسی طرح نحوه اقدام مربوط به گزارش‌های نظارتی مجلس شورای اسلامی مانند گزارش‌های هیئت‌های تحقیق و تفحص و یا گزارش‌های تهیه شده از سوی معاونت نظارت مجلس در کمیسیوت قضایی مجلس بررسی شد.

وی در تشریح جزئیات طرح جدید مجلس برای برای تعیین تکلیف تحقیق و تفحص‌ها، اظهار داشت: براساس این طرح، باید تکلیف گزارشات نظارتی مجلس مشخص شده و ضمانت اجرای لازم را داشته باشد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه پیش از این طرح، گزارش‌های نظارتی مجلس پس از تهیه در صحن علنی قرائت و به سرانجام نمی‌رسید، ادامه داد: براساس این طرح، تمامی گزارشات نظارتی مجلس تا به نتیجه رسیدن از سوی مجلس می‌بایست پیگیری شود.

پورمختار در تشریح ضمانت اجراهای در نظر گرفته شده در این طرح برای رسیدگی به گزارشات نظارتی پارلمان، تصریح کرد: براساس این طرح، مجلس یک نماینده رسمی را تعیین کرده تا این نماینده پس از ارسال گزارشات به قوه‌قضائیه مراحل رسیدگی به گزارشات را پیگیری و از گزارش دفاع کند و یا اینکه شعب خاصی در قوه‌قضائیه به این کار اختصاص داده و در نهایت نتیجه رسیدگی به مجلس واصل شود.

وی اضافه کرد: اعضای کمیسیون قضایی به کلیات طرح مذکور رأی مثبت دادند و قرار است تا در جلسات بعدی جزئیات آن مورد رسیدگی قرار گیرد.


منبع : مشرق
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه