تاریخ انتشار : ۱ مهر ۱۳۹۷-۵:۵۲ ب.ظ
کد خبر : 329870
نسخه چاپی نسخه چاپی

طرح کنترل سرویس مدارس در گیلان آغاز شد

جانشین رئیس پلیس راهور استان گیلان همزمان با شروع سال تحصیلی جدید از آغاز طرح کنترل سرویس مدارس در استان خبر داد.

به گزارش ۸دی، سرهنگ امیر طالبی در این رابطه اظهار کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ، طرح بازگشایی مدارس بمنظور رصد و کنترل تردد امن دانش آموزان و ساماندهی سرویس های مدارس در شهر رشت و شهرستان های استان اجرا می شود.
وی تصریح کرد: در این طرح پلیس ضمن استقرار در مقابل مدارس حاشیه خیابان ها اقدام به روان سازی ترافیک می کنند ؛ ضمن اینکه امنیت تردد عرضی دانش اموزان را از خیابان ها فراهم می کنند.
به گفته سرهنگ طالبی؛ در این طرح در همه کمربندی ها ، خیابان های اصلی ، فرعی و حاشیه مدارس عامل پیاده پلیس در دو نوبت صبح و ظهر ( زمان بازشدن و تعطیل شدن ) در مقابل مدارس مستقر می شود.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده ؛ در سال تحصیلی گذشته ، سانحه رانندگی منجر به جرح یا فوت در مسیر رفت و برگشت دانش آموزان به مدرسه نداشتیم.
وی با اشاره به اینکه این طرح به مدت دو هفته تا زمان ساماندهی شدن سرویس مدارس و تردد دانش اموزان ادامه دارد، افزود: گشت های موتوری و خودرویی پلیس سرویس های مدرسه را کنترل می کنند و به شدت با تخلفات برخورد می کنند.
سرهنگ طالبی با تاکید بر لزوم داشتن گواهینامه پایه دوم به بالا و مجاز نبودن گواهینامه پایه سوم برای رانندگان سرویس مدارس تصریح کرد: علاوه بر داشتن گواهینامه پایه دوم و یا یکم ، به همراه داشتن برگ معاینه فنی و بیمه نامه معتبر برای رانندگان خودرو الزامی است.
** در اختیار گذاشتن سرویس مدارس از سوی رانندگان برای اشخاص دیگر بدون هماهنگی تخلف است
وی تصریح کرد: برخی وقت ها مشاهده می کنیم که راننده سرویس، بدلیل مشکلاتی خودرویش را در اختیار اشخاص دیگری قرار می دهد که این امر مغایر با قوانین و مقررات است و از آنجایی که راننده سرویس صلاحیت این کار را قبلا اخذ کرده ، ممکن است که این اقدام وی بدلیل نداشتن صلاحیت های لازم آن شخص صدمات جبران ناپذیری را برای امنیت دانش اموزان به همراه داشته باشد.
سرهنگ طالبی از همه دست اندرکاران اعم از اولیای مدارس ، خانواده های دانش آموزان و رانندگان سرویس و تمامی دست اندرکاران مربوطه خواست تا با همراهی پلیس، امنیت را برای تردد دانش آموزان در سال تحصیلی جدید نیز رقم بزنند.
حدود ۳۷۵ هزار دانش آموز در گیلان، سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.


منبع : ایرنا
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه