تاریخ انتشار : ۱ مهر ۱۳۹۷-۶:۰۳ ق.ظ
کد خبر : 329737
نسخه چاپی نسخه چاپی

بیش از ۵۰ درصد آمریکایی‌ها مخالف سیاست‌های ترامپ در قبال نقش ایران در خاورمیانه هستند

بر اساس یک نظرسنجی معتبر، ۵۵ درصد از آمریکایی‌ها مخالف سیاست‌های رئیس‌جمهور آمریکا در ممانعت از حضور و نقش‌آفرینی ایران در منطقه غرب آسیا هستند.

به گزارش ۸دی، براساس نظرسنجی موسسه مورنینگ کانسالت که اواسط شهریور ماه به سفارش پایگاه خبری اکسیوس انجام شد، از شهروندان آمریکایی پرسیده شد: «آیا با سیاست‌های دونالد ترامپ در ممانعت از حضور و نقش ایران در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) موافق هستید؟» در مجموع ۵۵ درصد از پاسخگویان اعلام کردند مخالف سیاست‌های رئیس جمهور آمریکادر ممانعت از حضور و نقش آفرینی ایران در غرب آسیا هستند.

در مقابل ۴۲ درصد از پاسخگویان اعلام کردند با این سیاست‌ها موافقند. ۲ درصد از پاسخگویان نیز به این سؤال پاسخی نداده اند. این نظرسنجی به روش مصاحبه تلفنی در میان ۲۹۶۸ فرد ۱۸ سال و بالاتر و از ۷ الی ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ انجام شده است.

همچنین براساس نتایج یک نظرسنجی دیگر، ۳۰ درصد از آمریکایی ها، چین را جدی‌ترین کشور تهدید کننده منافع اقتصادی آمریکا معرفی کرده اند.

براساس نظرسنجی موسسه اکونومیست که اواسط شهریور ماه انجام شد، از شهروندان آمریکایی سئوال شد: «به نظر شما، کدام کشور جدی‌ترین تهدید برای منافع اقتصادی آمریکا به شمار می‌آید؟» در مجموع ۳۰ درصد از پاسخگویان چین، ۲۷ درصد آلمان، ۱۹ درصد از پاسخگویان روسیه، ۱۰ درصد از پاسخگویان رژیم صهیونیستی و ۶ درصد از پاسخگویان ایران را به عنوان جدی‌ترین کشور تهدیدکننده منافع اقتصادی آمریکا برشمرده اند. ۸ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی نیز به این سئوال پاسخی ندادند.

این نظرسنجی ۱۱ الی ۱۴ شهریور به روش مصاحبه تلفنی با ۱۵۰۰ فرد ۱۸ سال به بالا انجام و نتایج آن ۱۵ شهریور سال ۱۳۹۷ منتشر شده است.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه