تاریخ انتشار : ۳۰ شهریور ۱۳۹۷-۱:۴۱ ب.ظ
کد خبر : 329478
نسخه چاپی نسخه چاپی
امام جمعه رشت:

در دفاع مقدس دستاورد عظیمی چون مقاومت را به دست آوردیم/ هراس دشمن از ایران نتیجه مقاومت است

امام جمعه رشت با بیان اینکه در دفاع مقدس، یک دستاورد عظیمی چون مقاومت به دست آوردیم اذعان‌کرد: امروز همه ملت ها به ویژه یمن متوجه قدرت مقاومت در مقابل ظلم و ستم شده اند.

به گزارش‌خبرنگار ۸دی آیت الله رسول فلاحتی در خطبه اول نماز جمعه این هفته شهر رشت با اشاره به اهمیت نظام خانواده در جامعه اظهار کرد: همه مردم آئین و سنت های خاصی در مسئله ازدواج دارند که گاهی این سنت ها خیالی است.

نماینده ولی فقیه در گیلان توجه به مسائل فرعی در امر ازدواج را نادرست دانست و گفت: برخی به غلط می اندیشند مهریه بالا، ضامن زندگی است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه پس از ازدواج دختر و پسر مومن اولین مسئله برای زندگی مشترک، برنامه ریزی است اذعان کرد: بدون برنامه هیچ انسانی موفق نمی شود.

فلاحتی ضمن تاکید بر اینکه هیچ انسانی جز با برنامه ریزی رشد نمی کند افزود: بسیاری از خانواده درآمد خوبی دارند ولی بدون برنامه زندگی دشواری دارند.

وی در ادامه با اشاره به بخشی از خطبه ۶۴ امام علی(ع) در نهج البلاغه اظهار کرد: در زندگی خود همیشه تقوا پیشه کنید.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به روز تجلیل از اسرا و مفقودان در ۳۰ شهریور گفت: شنبه شهادت امام سجاد(ع) و آغاز هفته دفاع مقدس را در پیش رو داریم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه در دفاع مقدس، یک دستاورد عظیمی چون مقاومت به دست آوردیم اذعان‌کرد: امروز همه ملت ها به ویژه یمن متوجه قدرت مقاومت در مقابل ظلم و ستم شده اند.

فلاحتی ضمن اشاره به فرارسیدن یک مهر و آغاز سال تحصیلی جدید بیان کرد: ۳میلیون و۷۹۴ هزارو ۴۲۰ دانشجو و ۱۴ میلیون دانش آموز وارد سال تحصیلی جدید می شوند.

وی با اشاره به ۵ مهر و شکست حصر آبادان تصریح کرد: عملیات ثامن الائمه اولین عملیات گستره برای رزمندگان بود که منجر به شکست حصر آبادان شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان هدف حمله عراق به ایران را سلطه به اروندرود و خلیج فارس خواند و اذعان‌کرد: از ۸ آبان سال ۵۸ تا ۵مهر سال ۵۹آبادان در دست بعثی ها بود.

امام جمعه رشت با اشاره به پیروزی ایران در جنگ با عراق گفت: پیروزی در روزگاری بود که در جنگ از بسیاری تجهیزات جنگی محروم بودیم.

فلاحتی ایران کنونی را موجب هراس دشمن معرفی کرد و افزود: چنین ایستادگی و مقاومت را به همه ملت ایران تبریک می گوییم.

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه