تاریخ انتشار : ۳۰ شهریور ۱۳۹۷-۱:۰۷ ب.ظ
کد خبر : 329444
نسخه چاپی نسخه چاپی

آغاز آموزش رسمی قرآن پایه اول در دبستان‌های سراسر کشور از ۱۵ مهر ماه

مراسم آغاز آموزش رسمی قرآن پایه اول، با هدف ایجاد خاطره‌ای شیرین و ماندگار از شروع رسمی آموزش، آشنایی و انس بیشتر دانش‌آموزان با قرآن کریم از ۱۵ لغات ۳۰ مهرماه در دبستان‌های کشور برگزار می ‌شود.

به گزارش ۸دی، بخشنامه برگزاری مراسم آغاز آموزش رسمی قرآن پایه اول به معاونت‌های آموزش ابتدایی استان‌های سراسر کشور ابلاغ شد.

در این بخشنامه آمده است: همانگونه که استحضار دارید از جمله برنامه‌های معاونت آموزش ابتدایی در راستای کیفیت بخشی به اجرای برنامه درسی قرآن، برگزاری «مراسم آغاز آموزش رسمی قرآن پایه اول» با هدف ایجاد خاطره‌ای شیرین و ماندگار از شروع رسمی آموزش، آشنایی و انس بیشتر دانش‌آموزان با قرآن کریم است.

ضمن تشکر از تلاش همکاران، موجب امتنان است با رعایت موارد ذیل نسبت به برگزاری هر چه با شکوه‌تر این مراسم اقدام شود: برنامه‌ریزی  لازم برای اجرای  این مراسم  در تمام مدارس ابتدایی به عمل آید و مراسم در سطح مدرسه با حضور تمام دانش‌آموزان و مشارکت اولیاء برگزار شود.

بازه زمانی برگزاری مراسم آغاز آموزش رسمی قرآن پایه اول ابتدایی از تاریخ  ۱۵ لغایت ۳۰ مهر ماه است و انتظار می‌رود  به نحوی برنامه‌ریزی شود که تداخلی  با سایر برنامه‌های استانی نداشته باشد.

به مناسبت تقارن اجرای این مراسم با  ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام  در برگزاری این مراسم، محتوای برنامه‌ها به‌گونه‌ای تهیه شود که ضمن پاسداشت حرمت ایام  محرم و سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، برای دانش‌آموزان جذاب باشد.


منبع : فارس
نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه