تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳-۱:۳۵ ب.ظ
کد خبر : 32859
نسخه چاپی نسخه چاپی
انتقاد شدید آیت‌الله مکارم شیرازی از پوشش جوانان:

برخی جوانان با پوشیدن لباس‌های تنگ نمی‌توانند به راحتی بنشینند یا برخیزند، این نوع لباس زندان است

این مرجع تقلید گفت: برخی جوانان با پوشیدن لباس‌های تنگ نمی‌توانند به راحتی بنشینند یا برخیزند، این نوع لباس، در واقع لباس نیست، بلکه زندان است؛ این‌ها همه سوغات غرب است که باید اصلاح شود.

به گزارش ۸دی نیوز، “آیت‌الله مکارم شیرازی” صبح امروز در آغاز درس خارج فقه خود، در مسجد اعظم قم با تاکید بر این که فرهنگ جامعه باید اصلاح شود، به پوشش برخی جوانان اشاره و اظهار داشت: متاسفانه غلبه فرهنگ غرب بر لباس پوشیدن جوانان هم سایه انداخته، چرا باید جوان مسلمان لباسی را بپوشد که فرهنگ غرب را تداعی می‌کند.

وی بیان داشت: برخی جوانان با پوشیدن لباس‌های تنگ نمی‌توانند به راحتی بنشینند یا برخیزند، این نوع لباس، در واقع لباس نیست، بلکه زندان است؛  این‌ها همه سوغات غرب است که باید اصلاح شود.

این مرجع تقلید با اشاره به این که لباس نباید رنگ رویش رفته و پاره و حروف لاتین داشته باشد، ابراز داشت: جوان‌ها بیگناه هستند، این مسائل تحمیل فرهنگ غرب بر جوانان است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به تهاجم فرهنگی غرب، یادآور شد: متاسفانه ما تهاجم فرهنگی غربی‌ها را پذیرفته‌ایم، چرا جوان باید به پاره بودن لباسش افتخار کند، چرا باید زنان و دختران لباس تنگ و چسبان بپوشند و به آن افتخار کنند؟!

این مرجع تقلید با بیان اینکه چه کسی گفته پوشیدن لباس آستین کوتاه که تا بالای کتف رفته، نشانه شخصیت است؟، تصریح کرد: این وضعیت موجب ناراحتی است و باید جوانان را نجات داد.

وی خواستار نظارت متولیان فرهنگی به ویژه دولت بر مسائل فرهنگی شده و گفت: باید از طریق صدا و سیما، مدارس، دانشگاه‌ها، روزنامه‌ها و…، فرهنگ پوشش اسلامی برای جوانان تبیین شود، چرا که با کلی‌گویی کار پیش نمی‌رود.

آیت‌الله مکارم شیرازی به خانواده و والدین توصیه کردند که بر نحوه لباس پوشیدن و مسائل نوجوانان و جوانان نظارت بیشتری داشته باشند./ باشگاه خبرنگاران

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه