تاریخ انتشار : ۲۶ شهریور ۱۳۹۷-۳:۳۰ ب.ظ
کد خبر : 328585
نسخه چاپی نسخه چاپی

تعطیلات زمستانی مدارس امسال اجرایی نمی‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تعطیلات زمستانی مدارس به مصوبه مجلس نیاز دارد، گفت: اگر دولت قانونمند باشد طبیعتا امسال بدون تصویب مجلس نباید آن را اجرایی کند.

به گزارش ۸دی، محمدمهدی زاهدی درخصوص تعطیلات زمستانی مدارس، گفت: تعطیلات زمستانی مدارس به مصوبه مجلس نیاز دارد؛ قانون مصوب مجلس تقویم آموزشی کشور یعنی شروع و پایان سال تحصیلی را مشخص کرده بنابراین هرگونه تغییر در تقویم آموزشی مدارس باید در مجلس مصوب شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوالکه با توجه به اینکه دولت تاکنون لایحه‌ای برای تعطیلی مدارس به مجلس ارائه نداده آیا تعطیلی زمستانی امسال اجرایی می‌شود، بیان کرد: اگر دولت قانونمند باشد طبیعتا نباید امسال آن را اجرایی کند بلکه پس از ارائه لایحه و موافقت مجلس آن را اجرایی نماید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لایحه تعطیلی مدارس باید پس از کارشناسی جامع به مجلس ارائه شود در این لایحه باید شرایط مناطق گرمسیر و سردسیر نیز در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، براساس صحبت‌های اخیر بطحایی وزیر آموزش و پرورش اگر موضوع تعطیلات زمستانی ظرف یک ماه آینده به یک نتیجه مشخص برسد امسال اجرا می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش در گفت‌و‌گوی اخیر خود با خانه ملت درباره نهاد تصمیم‌گیرنده برای اجرای تعطیلات زمستانی، توضیح داد: براساس برخی اسناد حقوقی و مصوباتی که پیش از این مجلس داشته این اختیار را به شورای عالی آموزش و پرورش داده است اما برخی بررسی‌های دیگر نشان می‌دهد تعطیلی زمستانی کماکان باید به تصویب مجلس برسد؛ ما مکاتبه‌ای با معاونت حقوقی رئیس جمهور کردیم احتمالا باید از مجلس نیز استعلامی در این خصوص گرفته شود که براساس آن تصمیمگیری صورت گیرد

نظرات خوانندگان
  • ۱) 8دی نیوز، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
  • ۲) حداکثر تعداد نظرات تودرتو ۵ عدد می باشد و بعد از پنجمین نظر ، به صورت خودکار این امکان غیر فعال خواهد شد.
  • ۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
  • ۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • ۵) در صورت وارد کردن صحیح ایمیل خود ،می توانید از قابلیت "مرا از نظرات بعدی این پست با خبر کن!" استفاده نمایید.

آخرین اخبار

در حاشیه